Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2009, 16:54
alibaba alibaba jest offline
Kumotr

Domyślnie Praca z plikami *docx, *xlsx, *pptx na starym Officie

Coraz częściej do tłumaczenia otrzymuję pliki zapisane w nowym Office. Pracuję na starym i nie mam najmniejszej ochoty zmieniać oprogramowanie. Nie dość, że musiałbym wydać ponad 1000, to jeszcze musiałbym się nauczyć obsługi tego dziadostwa (a propos co za debil z Microsoftu wymyślił zmianę interfejsu?!).

Znacie jakieś sposoby na otwieranie plików *docx, *xlsx, *pptx na starym Office?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2009, 17:54
kasiaw kasiaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja niestety nie pomogę Ci w tej kwestii, bo czuję dokładnie to samo. Mam ten sam problem i strasznie mnie to denerwuje. Ja zazwyczaj po prostu wysyłam maila z prośbą o przesłanie mi pliku w innej wersji, bo nie mam i nie stać mnie na taką nowość. Poza tym, też nie mam ochoty uczyć się obsługi czegoś, co w starej wersji jak najbardziej mi odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2009, 20:28
kasiaw kasiaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Poszperałam trochę w Internecie i oto link do strony, na której znajdziesz kilka praktycznych porad.

http://forum.programosy.pl/jak-otwie...-vp800407.html

P.S. Pamiętaj, GOOGLE prawdę Ci powie, jak tam czegoś nie am, tzn. , że to nie istnieje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2009, 23:31
NoOne3's Avatar
NoOne3 NoOne3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy OpenOffice jest dla was opcją? Bo właśnie z tego powodu ściągnąłem ostatniego i otwiera je póki co bez problemów. Ale już od jakiegoś czasu na nim pracowałem, więc nie zmieniałem programu tylko dlatego.

Ostatnio edytowane przez NoOne3 : 10-29-2012 o 13:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2009, 10:55
aina's Avatar
aina aina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja już od dłuższego czasu (w zasadzie od wyjścia MS Offica 2007) korzystam z konwertera, którego można pobrać ze strony:

http://www.microsoft.com/downloads/d...3-c6bb74cd1466

To jest to samo, o czym pisała kasiaw powyżej. Sprawdza się w 100%.
Z OpenOfficem mam ten problem, że nie wszystkie CATy pod nim chodzą jednakowo.
A przyzwyczajenie swoją drogą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2009, 20:24
maajkel85's Avatar
maajkel85 maajkel85 jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja sie wylamie, korzystam z nowego officeá na vista. Uwazam ze jest sporo lepszy, ostatnimi czasy musialem wrocic do starego i powiem szczcerze ze sporoooo mu brakuje do nowej wersji. Natomiast jesli chodzi o przesylanie plikow, to albo jak juz ktos wspomnial konwertowanie albo mozna tez prosic nadawde by przed wyslaniem uzyl opcji 'zapisz jako' i wtedy wybrac opcje office 1997-2007 i wtedy bez problemu otworzy sie i nadawcy i odbiorcy.
ps. dalej abroad i sorry za brak polskich znakow
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2009, 09:44
marlenaww marlenaww jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja podobnie jak Majlkel pracuję na nowym Officie i dlatego nie mam takich problemów. Tez uważam że jest całkiem niezły, być może już się przyzwyczaiłam. M wiele nowych funkcji, ale na poczatku nie było łatwo je znaleźć i poprawnie wykorzystywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-12-2009, 09:46
marlenaww marlenaww jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Aha, jeżeli autorka tematu jednak nie chce inwestować w nowe oprogramowanie, to żaden problem. Można uzyć tych konwertorów, z linków powyżej i podobno działaja bez zarzutu, choć tak jak mówię, sama nie próbowałam. Powodzenia!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2009, 14:02
katarzynaz katarzynaz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się, nowe wersje są znacznie lepsze, ale właśnie jestem w domu i co odkrywam?? Że tu niestety nie mogę otoworzyć pliku, bo mam starą wersję - cóż, dobrze, że istnieją konwertery..
A tak btw, to głupio tak za każdym razem prosić kogoś żeby wysyłał w opcji "zapisz jako.." - przecież nie każy ma już nowe oprogramowanie..ja zawsze tak zapisuję, ale niestety są tacy, co o tym zapominają..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-22-2009, 15:16
r.kwiatkowski r.kwiatkowski jest offline
Kumotr

Wyślij wiadomość przez MSN do r.kwiatkowski Send a message via Skype™ to r.kwiatkowski
Domyślnie

Cytat:
Napisał katarzynaz Zobacz post
Zgadzam się, nowe wersje są znacznie lepsze, ale właśnie jestem w domu i co odkrywam?? Że tu niestety nie mogę otoworzyć pliku, bo mam starą wersję - cóż, dobrze, że istnieją konwertery..
A tak btw, to głupio tak za każdym razem prosić kogoś żeby wysyłał w opcji "zapisz jako.." - przecież nie każy ma już nowe oprogramowanie..ja zawsze tak zapisuję, ale niestety są tacy, co o tym zapominają..
Tylko, ze kazda dodatkowa konkwersja niesie za soba ryzyko niemoznosci jej odwrocenia. Poza tym nowe wersje wcale nie sa zawsze i znacznie lepsze - przyklad, trados 2007... hmmm. ktory to juz zestaw poprawek? TRZECI! Pierwsza wersja tradosa 8 (2007) praktycznie do nieczego sie nie nadawala - nie mozna mowic o stabilnosci. Nie bede wykladal tutaj informatyki, ale na prawde, zawsze najlepiej brac sie za wersje przedostatnia (sprawdzona!) lub poprawiona (z ktoryms z kolei ServicePack'iem). Poza tym nie zawsze ktos chce/moze zapisac do nizszej wersji, bo wtedy traci najczesciej funkcje tej wersji z ktorej downgrade'uje.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum