Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-06-2009, 13:00
gosiaczeqp gosiaczeqp jest offline
Kumotr

Miasto: Częstochowa
Domyślnie Zarobki Tłumacza Przysięgłego - j.niemiecki

Witam wszystkich forumowiczów!!!

Chciałam się zapytać ile jest w stanie zarobić miesięcznie tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Interesuję się od dłuższego czasu pracą w zawodzie tłumacza i chcę się zorientować czy jako osoba prywatna nie pracująca w żadnym biurze tłumaczeń będę w stanie utrzymać się tylko z zawodu tłumacza. Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2009, 13:36
marlenaww marlenaww jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdanie pytanie jest co najmniej niepoważne. Zarobki tłumacza zależą od jego aktywności, wiedzy, posiadanie profesjonalnego oprogramowania itd. Wyrobienie odpowiedniej marki również nie jest prosta sprawa, gdyż sam zapał i gotowość do pracy nie przyniosą nam zysków. Wszystko to sa cechy indywidualne, kwestia odnalezienia rynku pracy i indywidualnych klientów. Sądzę, że przynajmniej na początku wyżycie z samych tłumaczeń przysięgłych nie wchodzi w grę. To jak inwestycja: najpierw trzeba włożyć, żeby poźniej móc czerpać korzyści. Więc podsumowując, nie da się określić średnich zarobków. Przykro mi...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2009, 14:22
jacek jacek jest offline
Kumotr

Domyślnie

a ja bym bronił pytania koleżanki. dlaczego nie można o tym porozmawiać. jeśli ktoś jest prosperującym tłumaczem przysięgłym to czemu nie może napisać ile zarabia. czy to tajemnica? dlaczego? to jest forum fachowe. dlaczego zarobki muszą być tajemnicą ? przecież można podać przykłady, że taki a taki (niekoniecznie z nazwiska) zarabia tyle a tyle. w czym problem ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2009, 19:59
Eden111 Eden111 jest offline
Kumotr

Domyślnie

to nie tajemnica, ale jak powiedziała marlena, odpowiedź zalezy od wielu czynników, ja zarabialem od 1000 - 3000 ale jestem jedynym tłumaczem w całym powiecie. Zalezy od zamówień - samochody z Niemiec dobrze sie tłumaczyło, ale jakoś ostatnio ich mało. Teraz jest bardzo słabo - w styczniu na Zus ledwie zarabiam - do tej pory (14.01)....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2009, 21:27
michalina michalina jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

[quote=Eden111;7000samochody z Niemiec dobrze sie tłumaczyło, ale jakoś ostatnio ich mało. [/QUOTE]

Cały czas się zastanawiam, o co chodzi? Poraził mnie ów skrót myślowy, a raczej uruchomił ciąg dziwnych skojarzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2009, 23:16
ampolion ampolion jest offline
Kumotr

Domyślnie

Eden miał/a na myśli tłumaczenie dokumentów samochodowych. A wracając do podstawowego pytania tłumacz przysięgły zarabia tyle, ile przetłumaczy i sprzeda. Zakładając średnią szybkość tłumaczenia (powiedzmy 2 strony na godzinę), ośmiogodzinny dzień pracy i 20 dni roboczych w miesiącu, jest w stanie przetłumaczyć 320 stron. Oczywiście mowa o stronach standardowych 1125 znaków. Cena za stronę tłumaczenia przysięgłego zależy od języka, miejsca zamieszkania, klienta etc. Przyjmując bardzo prawdopodobną cenę netto dla języka niemieckiego 25 zł netto, tłumacz przysięgły zarobi 8000 zł brutto. Dla języka holenderskiego, duńskiego, norweskiego wynagrodzenie może być kilkukrotnie wyższe (nie mówiąc o popycie). A jeśli tłumacz postara się i będzie tłumaczył, używając oprogramowania CAT, szablonów, rodziny, mTranslatora to może przekroczyć 50 000 zł.

W czym zatem problem?
Ponad 10 000 tłumaczy przysięgłych w Polsce i pewnie tyle samo agencji i biur tłumaczeń. A klienci pojawiają się albo i nie. Powiedzmy 3 na tydzień z trzema stronami i pytaniami dlaczego tak drogo. Wystarczy na ZUS albo i nie

Ostatnio edytowane przez ampolion : 01-15-2009 o 23:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2009, 09:47
titopa titopa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przeczytajcie ten artykuł.

[url]http://www.dziennik.pl/gospodarka/praca/article188581/Ile_zarabia_tlumacz_przysiegly.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2009, 14:47
szerlok szerlok jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przejrzałem artykuł i mam wrażenie, że napisany jest w zbyt różowych barwach - mowa o uprawnieniach i dość wysokich zarobkach. A przecież, z tego co się orientuję, tł. przysięgły ma również ( a może przede wszystkim) poważne obowiązki - np. niespecjalnie może odmówić, gdy policja wzywa go nad ranem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2009, 08:55
michalina michalina jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Napisał szerlok Zobacz post
Przejrzałem artykuł i mam wrażenie, że napisany jest w zbyt różowych barwach - mowa o uprawnieniach i dość wysokich zarobkach. A przecież, z tego co się orientuję, tł. przysięgły ma również ( a może przede wszystkim) poważne obowiązki - np. niespecjalnie może odmówić, gdy policja wzywa go nad ranem?
Czy myśmy już gdzieś na forum nie rozmawiali na podobny temat? Tam zastanawiało nas, czy w ogóle warto być tłumaczem przysięgłym...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.