Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-23-2021, 19:55
Martola Martola jest offline
Kumotr

Smile Rotacyzm a języki obce

Witam Mam wadę wymowy, nie wymawiam wyraźnie ,,r". Nie jest tak, że nie mówię go całkowicie, jednak nie brzmi ono poprawnie i słychać ten błąd w mojej wymowie dość dobrze. Lata pracy i pomocy logopedy mało pomogły, a ja od dawna wiedziałam, że chcę wiązać swoją przyszłość z językami obcymi (oczywiście bardziej jako tłumacz pisemny niż ustny). Chciałabym wiedzieć jakie języki według was w takim wypadku byłyby najlepsze dla mnie? Wiem, że ważne jest to, żeby uczyć się języków, których się chce nauczyć, ale głównie chodzi o kłopot na studiach. Mam przykre doświadczenie z nauczycielami. Planuję iść na studia filologiczne, będzie to sinologia lub ewentualnie filologię angielską, gdzie raczej moja wymowa nie powinna stanowić dużego problemu, jednak na lektoracie chciałam wybrać niemiecki, hiszpański lub włoski. Niestety nie wiem, czy rotacyzm nie będzie mi przeszkadzać, bo wydaje mi się, że dość wyraźnie wymawia się tą głoskę w powyższych językach. Co o tym myślicie? Już w przeszłości przy nauce rosyjskiego otrzymywałam dziwne komentarze i naprawdę boję się, że tym razem będzie to samo. Co byście zrobili na moim miejscu? Jaki język wybrali?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.