Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-17-2020, 14:32
Perdita Perdita jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Konwersja glosariusza z formatu TBX do XLSX

Czy możliwa jest konwersja glosariusza zapisanego w formacie TBX (chodzi o glosariusz terminów informatycznych, dostępny na stronie Microsoftu) do formatu XLSX? Niestety mój program MateCAT obsługuje glosariusze tylko w formacie XLSX. Czy jest jakiś program czy strona, gdzie można by przeprowadzić taką konwersję? Najlepiej darmowy, bo glosariusz potrzebuję tylko do jednego projektu. Z góry dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2020, 15:38
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

tak, np. Spreadsheet Glossary Converter.

TBX, or TermBase eXchange, is the international standard for representing and exchanging information from termbases.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2020, 14:24
Perdita Perdita jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, program konwertuje pliki XLSX do TBX, czyli dokładnie odwrotnie niż potrzebuję Mam plik TBX, pobrany zresztą ze strony Microsoftu: [url]https://www.microsoft.com/en-us/language/Terminology?rtc=1[/url], ale nie mogę go zastosować, bo mój CAT nie obsługuje formatu TBX.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2020, 14:19
frytex frytex jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Spróbowałem ten tbx otworzyć w Excelu i Excel ładnie mówi, że to jest tabela xml po czym ją otwiera - wygląda to sensownie. nie wiem tylko, czy to jest taki format, jakiego się spodziewa twój CAT, ale uporządkować komórki w inny sposób to już nie powinien być większy problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.