Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2019, 12:45
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie Czytanie książek po angielsku - od czego zacząć?

Tyle lat nauki angielskiego i przydałoby się w końcu jakoś spożytkować tę wiedzę
Jakie książki byście polecili do czytania w oryginale tak na początek?
Ja od siebie mogę polecić ,,Wydawnictwo ze słownikiem". Dzięki ich książkom ze słowniczkami czytanie Sherlocka okazało się całkiem przystępne!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2019, 17:54
DomMich DomMich jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam The Rotten Town od wydawnictwa Edgar. Jest to książka ze słowniczkiem i ćwiczeniami, leksyka na poziome B2-C1. Historia o zombie, nie jest szczególnie wybitna, ale dla poćwiczenia języka można przeczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2019, 11:29
nataliak4's Avatar
nataliak4 nataliak4 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam książkę Tahereh Mafi A Very Large Expanse of Sea. Jest to dość nowa książka, ale jest napisana przystępnym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2019, 22:08
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To już może bardziej dla ludzi którzy lubią takie rzeczy, ale ja od siebie mogę na przykład polecić do nauki komiksy. Ich główną zaletą jest to, że bardzo często kontekst wypowiedzi może wyciągnąć z obrazków, dzięki czemu łatwiej można zbudować sobie coś w stylu "przyzwyczajenia do języka". Mój chłopak tak wiele lat temu zaczynał naukę z angielskim, teraz jest anglistą także chyba podziałało
Ale to już kwestia gustu, nie każdemu takie coś podejdzie, no i o wiele bardziej sprawdza się na samym początku niż jak już coś się umie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 00:16
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z poprzednią wiadomością, że komiksy to bardzo dobre rozwiązanie przy nauce języków. Mam koleżankę, która właśnie w ten sposób rozpoczęła swoją przygodę z angielskim, a obecnie postrzegam ją jako jedną z najzdolniejszych osób jeśli chodzi o język angielski.
Ponadto sama ostatnio zaczęłam czytać "Opowieści z Narnii" w języku angielskim i pomimo kilku neologizmów czy słów rzadko używanych w obecnych czasach, to mogę śmiało polecić tą lekturę.
Wiem również, iż jest wiele wydawnictw ze słówkami przetłumaczonymi na marginesach - kapitalna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 11:58
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natalya Pokaż post
Zgadzam się z poprzednią wiadomością, że komiksy to bardzo dobre rozwiązanie przy nauce języków. Mam koleżankę, która właśnie w ten sposób rozpoczęła swoją przygodę z angielskim, a obecnie postrzegam ją jako jedną z najzdolniejszych osób jeśli chodzi o język angielski.
Ponadto sama ostatnio zaczęłam czytać "Opowieści z Narnii" w języku angielskim i pomimo kilku neologizmów czy słów rzadko używanych w obecnych czasach, to mogę śmiało polecić tą lekturę.
Wiem również, iż jest wiele wydawnictw ze słówkami przetłumaczonymi na marginesach - kapitalna sprawa.
A jakie znasz jeszcze wydawnictwa oprócz tego, co podałam? Bo szukam własnie takich i to też niekoniecznie obejmujących język angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2019, 20:38
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można zacząć od specjalnych książek dla uczących się, np. polsko angielskich - każda strona jest zarówno po polsku jak i po angielsku, więc to idealny pomysł dla początkujących.

Dla nieco bardziej zaawansowanych książki poziomowane np. z wydawnictwa Penguin, od A2 do C1.

Dobrym pomysłem jest też zaczęcie od tego, co dobrze znasz po polsku, ulubione książki czy serie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 09:06
UrszulaP UrszulaP jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście mogę polecić "The Horse Whisperer" - to chyba pierwsza książka jaką w całości przeczytałam po angielsku. Było to w szkole podstawowej i z tego, co pamiętam język jest bardzo przystępny. Poza tym warto sięgnąć po czasopisma w języku angielskim - najlepiej o tematyce, którą lubimy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 10:43
Natalya Natalya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Magda12 Pokaż post
A jakie znasz jeszcze wydawnictwa oprócz tego, co podałam? Bo szukam własnie takich i to też niekoniecznie obejmujących język angielski.
Ja orientowałam się jeszcze w książkach w języku hiszpańskim z takimi tłumaczeniami na marginesie, to jest (jak wspominałaś) wydawnictwo ze słownikiem, książki wydawnictwa EDGARD (chociaż nie czytałam od nich książek, ale wiem że są i zbierają raczej pozytywne opinie), PONS również ma jakieś książki do czytania w innych językach.
Polecam się przejść do Empiku (jeśli masz taką możliwość), bo tam zawsze mają ładnie oddzielony dział z książkami w innych językach z takimi słownikami, bo wydaje mi się że widziałam jeszcze inne wydawnictwo, ale nie mogę tego teraz znaleźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 12:09
adutka96 adutka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Są też takie mini lekturki z „Penguin readers”, ja takie czytałam od podstawówki, łatwo zacząć naukę od czegoś takiego, bo poszerza słownictwo i przyzwyczaja do czytania po angielsku. Są różne poziomy, dla różnych etapów nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.