Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-13-2019, 13:40
Angie98 Angie98 jest offline
Kumotr

Domyślnie Braki w podstawie języka angielskiego

Cześć. Chciałabym poruszyć temat problemu, który coraz częściej mam okazję obserwować, i którego również jestem przykładem.

Czy jeśli ktoś uczęszcza z grupą na zajęcia w określonym poziomie językowym (powiedzmy B2), lecz wciąż ma zaległości u podstaw: problem z czasami, z wymową poszczególnych słów (w gimnazjum oraz liceum niestety kwestie wymowy nie były poruszane), natomiast typowe kierowanie się intuicją to nie zawsze najlepszy odruch: Od czego należałoby rozpocząć tę pracę u podstaw? Co można uczynić aby płynnie dopracować swoje kompretencje językowe?

Jeśli macie pomysły/ doświadczenie to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję. Miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2019, 22:16
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o problem z czasami itp. to gorąco polecam tę stronę [url]https://www.ang.pl/gramatyka/spis-tresci[/url] . Jest całkowicie darmowa, wystarczy się jedynie zarejestrować, żeby mieć dostęp do wielu ćwiczeń i bardzo dobrze wytłumaczonych zagadnień. Korzystam z tej strony bardzo często i muszę powiedzieć, że dzięki niej znacznie poprawiła się moja znajomość angielskiego. Może Ci się ona przyda? Mam nadzieję!
A jeśli chodzi o wymowę, to niestety mam dokładnie ten sam problem. Jednak uważam, że najlepszą drogą do samorozwoju i polepszenia swoich kompetencji jest kontakt z żywym językiem. Może poszukaj jakichś native'ów w Twoim mieście? Możesz się z nimi umawiać na np. czytanie tekstów, żeby poćwiczyć wymowę, w zamian za jaką kawę/ciastko/piwo. Myślę, że takie spotkania mogą być dobre i przy nadganianiu podstaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2019, 10:56
morawka morawka jest online
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, spotkania z native'ami to świetna opcja na pracę nad wymową. W każdym większym mieście są tak zwane "language exchange meetings" gdzie można spotkać się i porozmawiać na luzie i nic to nie kosztuje.
Co do gramatyki - no niestety, wymaga to trochę samodzielnej pracy nad książką żeby nabrać płynności i zautomatyzować podstawy. Ale uszy do góry, wszystko do zrobienia Trzymam kciuki za progres!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.