Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-12-2019, 10:22
Belphegius Belphegius jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Polecane strony do nauki japońskiego

Tak jak w temacie. Jasie strony polecacie do nauki języka Japońskiego? Zależy mi na tym by było tam sporo czytania z objaśnieniami oraz audio
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2019, 11:02
jogrza jogrza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmmm... Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale najważniejsze na początku są hiragana i katakana. Ja obecnie skupiam się na nauce kanji i do tego polecam talie w Anki na podstawie Heisiga lub WaniKani i apkę Kanji Tree. Można też spróbować czytać teksty po japońsku i szukać wyjaśnień w Jisho.
Jeśli chodzi o audio to ja głównie używam seriali, gier i może trochę youtube'a, więc niezbyt profesjonalnie.
Specem nie jestem, ale może coś się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2019, 15:33
maneko243 maneko243 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Od siebie mogę polecić Bunpro - stronka do gramatyki. Ma chyba wszystko co potrzeba - krótki opis i odnośniki do stron, które opisały dane zagadnienie gramatyczne najlepiej oraz odnośniki do stron w książkach. Stronka jest też zaopatrzona w przykłady użycia zagadnień, które można również odsłuchać oraz, co chyba najbardziej pożyteczne z tego wszystkiego, SRS. Pierwszy miesiąc dostajesz za darmo, ale opłaca się wykupić subskrypcję, która nie jest droga (3 dolary miesięcznie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 22:05
ReeVsq ReeVsq jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Były już wspominane WaniKani i Kanji Tree, od jakiegoś czasu nauka japońskiego jest też dostępna w Duolingo, ale nie w wersji polskiej, trzeba korzystać z angielskiej. Na YouTube jest całkiem sympatyczny kanał Learn Japanese with JapanesePod101.com, mają tam krótkie lekcje, wskazówki na temat nauki języka i japońskie piosenki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2019, 23:41
Blackcatso's Avatar
Blackcatso Blackcatso jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Hmm, może nie jest to strona, ale osobiście mam na oku pewną pozycję z księgarni :[url]https://czytam.pl/k,ks_124459,Japonski-Mow-pisz-i-czytaj-+-CD-Krassowska-Mackiewicz-Ewa-google.html?gclid=EAIaIQobChMIqtb_nqyt4QIVxqsYCh33 hQaOEAYYAiABEgJA6_D_BwE[/url]
zawsze to jakaś pomoc w nauce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.