Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-11-2019, 11:47
Magnolia12 Magnolia12 jest offline
Kumotr

Domyślnie Jak dbać o głos?

Praca tłumacza ustnego może być dość wymagająca, nie tylko pod względem stresu, ale także obciążenia dla głosu. Czy miewacie takie problemy? Jeśli tak, to jak sobie z nimi radzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2019, 12:26
annastasiak annastasiak jest offline
Kumotr

Domyślnie

dzien dobry,
ja uczę, więc używam głosu na co dzien. Uczę sie edycji od dziewczyny, która ćwiczeniami własnego autorstwa wyleczyła się z polipów na strunach głosowych. Trzeba tez bardzo duzo pić, ponad 2 litry wody niegazowanej dziennie. To naprawde pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2019, 14:21
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto przejść się na jakiś kurs z emisji głosu. Z bardziej codziennych spraw - pić ciepła wodę z miodem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 09:24
Magnolia12 Magnolia12 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A jak Wam się udaje opanować drżenie głosu w trakcie tłumaczenia? Macie na to jakieś sposoby, czy po prostu pewności siebie nabraliście z czasem i praktyką?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2019, 15:07
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też mam często problemy z drżeniem głosu podczas tłumaczenia. Przestaje sie "trząść"dopiero wtedy, gdy trochę ochłonę, gdy tłumaczę już chwilę. Ale przyznam, że nie raz mam ochotę zapaść się pod ziemię bo wiem, jak bardzo drży mój głos, a nic nie potrafię z tym zrobić. Też jestem ciekawa waszych sposobów na to.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 17:46
morawka morawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pić dużo wody, nawilżać gardło cukierkami ślazowymi Poza tym przede wszystkim sposób mówienia (wyćwiczona emisja głosu).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2019, 20:43
MagdaKcz MagdaKcz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z Morawką, powyżej. Ja w pracy używam głosu caly czas-polecam wodę, ale nie zimną oraz oszczędzanie głosu po pracy-na tyle, ile o możliwe. Ja staram się w domu, po pracy mówić znacznie ciszej i również, dużo pić-nie zimnej-wody. Na nadwyrężone gardło zazwyczaj używam "nawilżaczy" w sprayu, no i mleka z miodem, ale to chyba raczej z łakomstwa ( :
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2019, 10:34
dawweg dawweg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie palić bezpośrednio przed tłumaczeniem - naprawdę, mało to przyjemne, gdy nagle (tak nagle, że nagle) zaczyna się chrypieć i skrzypieć jak przy anginie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.