Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-07-2018, 00:44
Alexis20 Alexis20 jest offline
Kumotr

Domyślnie Seriale pomocne przy nauce hiszpańskiego

Cześć!
Od jakiegoś czasu chciałam nauczyć się hiszpańskiego, jednak nie wychodziło mi to zbyt dobrze, gdy miałam przysiąść do książek. Od samego początku jedyna forma słuchania i zapamiętywania słówek w tym języku, jaka mi się spodobała, to oglądanie seriali, więc dziś opowiem wam o serialach które mi pomogły w nauce hiszpańskiego.

1. Chyba najbardziej popularny hiszpański serial obecnie, "La casa de Papel". Wszystko zaczyna się od napadu na mennicę narodową, ale genialny plan napadu nie zakłada tylko kradzieży pieniędzy, ale również... ich drukowanie. Za genialnym planem stoi El Profesor, który wcześniej odpowiednio przeszkolił wybranych przez siebie ośmiu zdesperowanych przestępców. Gang wdziera się do budynku, bierze zakładników i barykaduje się w środku. Główną osią fabuły jest napad i to, co dzieje się w przejętej przez bandytów mennicy. Oprócz tego oglądamy, jak El Profesor steruje całą akcją z zewnątrz i równolegle manipuluje policją oraz opinią publiczną.
Jak dla mnie, zdecydowanie najciekawszy i najlepiej słuchało mi się głównych bohaterów i ich hiszpańskiego.

2."Ministerio del tiempo", czyli "Ministerstwo czasu". Jeśli ktoś lubi fantasy, zdecydowanie powinien zainteresować się tym serialem. Nie moje klimaty, jednak szybko przebrnęłam przez serial. O czym to jest serial? Ministerstwo Czasu jest jedną z największych tajemnic rządu Hiszpanii. Jest to tajna organizacja rządowa, której celem jest zachowanie historii Hiszpanii w niezmienionej postaci, strzegąc tajnych drzwi, które prowadzą do różnych epok w przeszłości. Pracownikami ministerstwa są pochodzące z różnych epok postaci historyczne. W przeciągu licznych odcinków serialu przewijają się tak znane osobistości, jak królowa Izabela Katolicka, Krzysztof Kolumb, Cyd, Cervantes i wielu innych. Lekkie i dowcipne przedstawienie najważniejszych wydarzeń z historii kraju ujęło Hiszpanów za serce i serial cieszy się ogromnym powodzeniem.
Zdecydowanie można przy tym poznać trochę historii Hiszpanii i korzystamy ze słuchania pięknego hiszpańskiego.

3. "Telefónica", czyli po polsku "Telefonistki". Akcja serialu toczy się w latach dwudziestych ubiegłego wieku w Madrycie, gdzie 4 główne bohaterki zaczynają pracę jako telefonistki w nowo powstałej firmie „Telefónica”. W kolejnych odcinkach odkrywamy skomplikowane historie młodych kobiet zmagających się z przeciwnościami losu i niezrozumieniem, widzimy jak zmienia się ich życie i jak przeplatają się wątki związane z ich pracą, rodziną, partnerami i wspomnieniami z przeszłości. Wszystko to w czasach, gdzie kobieta posłuszna mężom lub ojcom powinna pozostać w domu w roli wyłącznie córki, żony lub matki, ale naszym bohaterkom wcale to nie odpowiada i na każdym kroku starają się walczyć o zrównanie praw kobiet i mężczyzn, przez co serial podejmuje też ważne tematy społeczne ówczesnej Hiszpanii.
Kolejny serial ukazujący kawałek historii Hiszpanii, wsłuchujemy się w też trochę inną formę języka, bardziej oficjalną, jednak sam serial jest godny polecenia.

4. "Vis a Vis", czyli "Uwięzione". Wiele osób po obejrzeniu tego serialu dostrzega podobieństwa do amerykańskiego serialu Orange Is the New Black, ale klimat hiszpańskiego serialu jest zupełnie inny. Bohaterką jest Macarena: młoda, naiwna dziewczyna, która zakochana po uszy w swoim szefie, popełnia dla niego kilka przestępstw księgowych. To prowadzi ją do bram więzienia Cruz del Sur, gdzie zostaje skazana na 7 lat. Tam musi stawić czoło emocjonalnemu szokowi, a także skomplikowanym relacjom między więźniarkami, z których niektóre są bardzo niebezpieczne. Szybko uświadamia sobie, że aby przeżyć, musi zmienić się w zupełnie inną osobę.

Pamiętajcie, można siedzieć na kanapie z laptopem i słuchać nowego języka, a może znajdziemy tyle motywacji i pasji, żeby nauczyć się go na bardziej zaawansowanym poziomie.

Mam nadzieję, że ktokolwiek znalazł tu coś dla siebie, miłego wieczoru.

Ostatnio edytowane przez EveAnne : 12-08-2018 o 18:06. Powód: błędy gramatyczne i leksykalne, literówki, interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 18:18
paulajelly paulajelly jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja polecam "Velvet" oraz "Las chicas del cable"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki