Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-07-2019, 15:46
EwaS EwaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że specjalizacja jest bardzo istotna, jak ktoś umie "wszystkiego po trochu", to tak, jakby nie umiał niczego porządnie. "A jack of all trades, master of none". Tak mi się narzuca. Silna baza tzw. języka ogólnego jest podstawą, natomiast język branżowy, to zupełnie inna bajka, jakby uczyć się kolejnego języka na nowo. Przekonałam się o tym, wyjeżdżając na uczelnię zagraniczną- przed wyjazdem język techniczny był dla mnie zupełnie czarną magią, który udało się z czasem oswoić. Dzisiaj swobodnie czytam i piszę w swojej branży- na tyle, że tłumaczę wszystkie jakościowe dokumenty firmowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2019, 20:54
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez sldb Pokaż post
Czy żeby się wyspecjalizować konieczne jest skończenie studiów w danej dziedzinie? Czy studia podyplomowe są wystarczające?
Dołączam się do powyższych pytań, a i zapytam jeszcze, czy ktoś jest może w stanie polecić jakieś konkretne studia podyplomowe (ew. sensowną uczelnię najlepiej na G. Śląsku, która takowe organizuje) przydające się pod kątem tłumaczeń w ogóle?
Jakie dokumenty najczęściej trafiają w ręce zawodowych tłumaczy?
I czy tłumacz nie-przysięgły tłumaczy dużo, tzn., czy otrzymuje wiele zleceń, bo przecież nie wszystko w takiej sytuacji tłumaczyć może, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2019, 00:17
nataliasetlak33@gmail.com nataliasetlak33@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że ciężko będzie znaleźć pracę, zlecenie, jęsli będziemy zajmować się tylko jedną dziedziną. Będąc tłumaczem trzeba wiedzieć wszystkiego po trochu, niestety, a dostając zlecenie zawsze możemy nauczyć się wielu nowych słowek, wyrażeń, itp. Co innego jeśli pracujemy odpowiednio dla jakiejś firmy, wtedy faktycznie zajmujemy się konkretnym działem i możemy specjalizować się tylko w jednym kierunku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.