Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2018, 14:56
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie Amerykaniści

Czy są może wśród forumowiczów osoby, które ukończyły Amerykanistykę? Jakie są wasze losy, czym się zajmujecie? Osobiście zrobiłam licencjat na UG z Amerykanistyki, bo byłam zafascynowana kulturą amerykańską. Niestety moje oczekiwania co do kierunku się nie sprawdziły, dlatego magisterkę zrobiłam z filologii angielskiej. Teraz mam wrażenie, że tylko straciłam trzy lata życia bo wiedza, którą zdobyłam nie miała żadnego zastosowania w moim życiu, bo problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy nadal mam. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 09:15
topola23 topola23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

też jestem po amerykanistyce na UG. robiłam i licka i mgr z tego kierunku i powiem tak: kierunek słaby. bardzo źle skonstruowane studia z przedmiotami które, niektóre fajne, niektóre mniej, ale bez zastosowania i bez podstaw. brakowało tam bardzo wiele w programie nauczania a wypełniono te dziury nauce o obrazach czy pomnikach...
pewnie, bardzo cieszy mnie fakt, że teraz fascynuje mnie amerykańskie malarstwo i w towarzystwie wiem przynajmniej kto to był Pollock i mogę nawet podywagować dlaczego mi się podoba.

ale niestety moje losy są takie, że zrobiłam jeszcze licka z dziennikarstwa, teraz planuje podyplomówkę, a w międzyczasie pracuję w sklepie...
po tym kierunku nie ma nic. ani nie można zostać nauczycielem, bo nie ma się pedagogicznego wykształcenia, ani tłumaczem, bo translatorycznej wiedzy też nie ma tak naprawdę...
szczerze to ja nie mam pojecia co ze sobązrobić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 13:34
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A jeśli mogę wiedzieć to z czego planujesz podyplomówkę? Ja też myślę nad podyplomówką z tłumaczeń np. medycznych, ale nie wiem czy warto marnować pieniądze i czas. Po tych wszystkich studiach straciłam już wiarę w polski system szkolnictwa wyższego, bo i tak nic się z tego nie wynosi. Dla pracodawców najważniejsze jest doświadczenie, a nie papierek z uniwerka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2018, 21:25
topola23 topola23 jest offline
Kumotr

Domyślnie

z gender studies. bo przecież na UG mają jobla na punkcie tego
nie no w zasadzie może to być ciekawe i w sumie rozwojowe.

ale fakt...nie mam pojęcia po co te dyplomy i edukacja i w ogóle.
nikogo to nie obchodzi, masz mieć przepracowane jakieś godziny, jakieś doświadczenie w pracy...a nie siedzenie na zajęciach i papier na koniec.

też troche czuje ze zmarnowalam te lata na te studia bo mozna bylo robic cos za co dają kase...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2018, 17:25
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo ciekawe poczytać wasze wrażenia dotyczące takiego kierunku studiów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2018, 06:11
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie

To chyba nasze takie polskie zafascynowanie innymi kulturami, które przekłada się na mnogość kierunków tego typu. Za granicą nie słyszałam o osobach studiujących coś innego niż język czy literaturę danego obszaru kulturowego.
Po amerykanistyce łatwo pewnie nie jest, ale też tłumaczom freelance nikt nie zagląda w papiery. Jeśli ktoś dobrze czuje się w tłumaczeniach, amerykanistyka na pewno pomoże w interpretacji tekstów z tego obszaru kulturowego.
Dodatkowo, ostatnio widziałam ogłoszenia o pracy dla Polaków w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie. Może warto spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.