Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-06-2017, 20:57
agnieszka2020 agnieszka2020 jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauka języka japońskiego

Co waszym zdaniem jest najtrudniej opanować przy początkach nauki języka japońskiego? Co sprawia najwięcej problemów? Jakie macie doświadczenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2017, 01:05
karo06 karo06 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam niewielkie doświadczenie z japońskim, ale jak dla mnie chyba największym problemem było opanowanie katakany i hiragany i sprawne posługiwanie się nimi. Trzeba się ich naprawdę solidnie nauczyć i robić często powtórki, żeby potem przy odczytywaniu poleceń do ćwiczeń, dialogów itp. nie sprawdzać co chwilę jak się czyta dany znak.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 01:46
machajek machajek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla studentów sinologii ułatwieniem niejakim jest to, że po znaczkach czasami łatwo domyślić się znaczenia tekstu nawet jeśli nie potrafimy go przeczytać po japońsku (sic!). Tym niemniej języki te zdają się niezbyt podobne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 11:22
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jednak też dla studentów sinologii jest ta trudność że japoński ma gramatykę, w sensie bardziej zaawansowaną niż chiński. Chcąc nie chcąc porównuje się te dwa języki I często "wrzuca do jednego wora" co nie zawsze jest prawidłowe i pomocne tymbardziej dla nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:39
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie trudnym było przyjęcie odpowiedniej taktyki nauki. Japoński był pierwszym językiem z alfbetem ikonograficznym, przez co oddzielnie musisz uczyć się, jak słówko brzmi, a jak wygląda w zapisie. Dla mnie jako słuchowca to stanowiło wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.