Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-04-2017, 11:36
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Duże miasta w Chinach

Jakie macie doświadczenia/opinie z dużych chińskich miast? Byłam dosłownie przejazdem w Pekinie i trochę mnie ten ogrom miejsca i ilość ludzi przeraziły, ale spędziłam trochę czasu w mniejszym mieście i jestem trochę rozczarowana. Zapatruje się na duże miasto np. Szanghaj, jestem ciekawa waszych opinii.

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 13:41. Powód: literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 15:36
alkacc01 alkacc01 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie byłam w Chinach (jeszcze) , ale prawdę mówiąc, przeraża mnie ogrom chińskich miast. Jestem ciekawa jak bardzo różni się tempo życia w wielkich chińskich miastach od tego w europejskich.

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 13:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2017, 08:12
gaoxia gaoxia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Faktycznie, tempo życia w Chinach jest o wiele szybsze, niż w Europie. Mnie najbardziej nie podobał się tłum ludzi np. w metrze w Pekinie czy też w pozostałych miastach tych rozmiarów, korki, przy świętach narodowych nagromadzenia ludzi w najbardziej znanych atrakcjach turystycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 10:41
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gaoxia Pokaż post
Faktycznie, tempo życia w Chinach jest o wiele szybsze, niż w Europie. Mnie najbardziej nie podobał się tłum ludzi np. w metrze w Pekinie czy też w pozostałych miastach tych rozmiarów, korki, przy świętach narodowych nagromadzenia ludzi w najbardziej znanych atrakcjach turystycznych.
Zgadzam się absolutnie - metro w Pekinie było dla mnie najbardziej przerażającym miejscem w jakim do tej pory byłam, mimo że byłam w metrach min w Londynie czy Rzymie to nigdzie nie czułam się tak zgnieciona jak w Pekinie. Tragedia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 02:31
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że idzie przywyknąć do takich tłumów, choć na początku faktycznie może być niepokojąco, zwłaszcza jeśli ktoś większość dotychczasowego życia wiódł w naszych spokojnych, europejskich okolicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2017, 13:20
Podszyszkownik

Domyślnie

Ale to już kwestia dostosowania się, mi osobiście ciężko byłoby dostosować każdy aspekt życia pod takie tłumy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 12:33
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawe jak odczuwają to Chińczycy, którzy z tak zatłoczonych miast przyjeżdżają do "małych, polskich miasteczek", jak nazywają nasze metropolie. Czy postrzegają małą liczbę ludności jako atut?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 13:35
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem jak to postrzegają ci co przyjeżdżają do Polski, ale podczas pobytu w Chinach spotkałam mnóstwo Chińczyków, którzy dosłownie wyśmiewali liczbę ludności w Polsce, nie mówiąc o liczbie ludności konkretnych miast. Być może ich liczba ludności napawa ich dumą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 00:39
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze to jakaś przewaga. Choć może nie do końca, skoro mimo wszystko pełno w Europie Chińczyków, którzy na własnej skórze doświadczają naszych "mikroskopijnych" metropolii i jakoś niespecjalnie narzekają na dojmujące pustki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 17:58
Podszyszkownik

Domyślnie

Niejednokrotnie słyszałam od Chińczyków, że odpowiada im taka mniejsza ilość ludzi, niż u nich. To kwestia doświadczenia tego na własnej skórze, jak zobaczą, że można żyć nie deptając innym po piętach to myślę, że ich to przekonuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.