Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2017, 20:56
Jacobo Jacobo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie CPE robić czy nie robić

Hejka,pytanie do osób które zdawały egzamin CPE,czy warto zdawać ten egzamin? Czy taki egzamin naprawdę coś daje w późniejszej karierze tłumacza?

Pozdrawiam :]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2017, 12:19
marthy21 marthy21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie podchodziłam nigdy do tego egzaminu, ale uważam, że posiadanie dodatkowego certyfikatu językowego jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło Z tego co wiem, jest to bardzo trudny egzamin, dlatego uważam, że jego zdanie jest czymś co może wyróżnić nas z grono kandydatów starających się o pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2017, 13:05
pawelnicewicz pawelnicewicz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zawsze warto jest mieć jakiś certyfikat. CPE jest bardzo trudny, jeśli nie najtrudniejszy, dlatego bardzo prestiżowy. Nigdy nie wiesz, czy Ci się przyda, czy nie, dlatego lepiej być przygotowanym i zdać zawczasu. Kilka stówek do tyłu, ale certyfikat jest ważny już zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2017, 22:36
ulaba ulaba jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zdałam CPE jeszcze w liceum, zdecydowanie przydaje się jeśli ktoś planuje studia lub pracę za granicą, albo przynajmniej w miejscu (firmie), gdzie angielski jest używany na co dzień. Po prawie 5 latach nadal jest przydatny, nigdy nie wiadomo kiedy ktoś poprosi o dokument potwierdzający znajomość języka, a CPE się nie przedawnia. W moim przypadku to głównie przy składaniu dokumentów na uczelnie, staże, itp. Również jestem ciekawa jak to jest w pracy tłumacza, bo z tym nie mam jeszcze zbyt wielu doświadczeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2017, 07:53
gforc123 gforc123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czy ten egzamin coś daje w późniejsze karierze tłumacza? Oprócz ogólnego "otrzaskania" z językiem na wysokim poziome to nie koniecznie, przynajmniej w przypadku, gdy ktoś myśli o tłumaczeniach prawniczych, bo nie jest on nastawiony na tego typu slownictwo. Natomiast, uważam, że warto go zrobić bo, tak jak wspomniała przedmówczyni, nie przedawnia się i jest chyba najbardziej zaawansowanym egzaminem ogólnym. Ja zrobiłem i nie żałuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.