Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2017, 18:58
maryzone maryzone jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie Filologia angielska-z czym ją połączyć?

Hej mam pytanie z jakim kierunkiem najlepiej połączyć filologie angielską? Może jesteście po studiach translatorycznych i studiowaliście, bądz studiujecie dwa kierunki jednocześnie lub zrobiliście magisterkę z czegoś innego i chcielibyście podzielić się swoim wyborem? Jakiś dobry plan na siebie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 19:13
Kdziublewski Kdziublewski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja połączyłem filologię angielską z drugą filologią - rosyjską. Nie jest to może zbyt rozchwytywane połączenie, ale ogółem łączenie filologii angielskiej z drugą filologią jest solidnym pomysłem, chociaż być może lepiej z innym językiem jak na przykład niemiecki czy francuski. Dużą zaletą łączenia angielskiego z inną filologią jest to, że większość zajęć będzie odbywać się w jednym budynku, co dużo ułatwia w dość trudnym już studiowaniu dwóch kierunków na raz. Znam nawet osoby studiujące po trzy filologie na raz i fakt, że nie trzeba nigdzie dojeżdżać w trakcie przerw dużo pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 22:09
ewe-ek ewe-ek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przede wszystkim musi to mieć związek z tym co chcesz robić w przyszłości. Jeśli wiesz, że przykładowo, chcesz tłumaczyć teksty biznesowe czy ekonomiczne wybranie tej dziedziny na drugi kierunek wygląda świetnie dla potencjonalnego pracodawcy, ale to oczywiście zależy od Twoich zainteresowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 23:03
scemat scemat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli nauka języków przychodzi komuś łatwo, to połączenie jednej filologii z inną jest jak najbardziej na miejscu. Wielu umiejętności można nauczyć się samodzielnie, bądź na kursach. Nauka języka (wraz z kontekstem kulturowym) trwa latami i stanowi niezły atut przy poszukiwaniu pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 15:52
WioletaVigal WioletaVigal jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem ciekawym połączeniem jest zestawienie filologii angielskiej z pedagogiką. Można wtedy być wychowawcą i filologiem w jednym, co pozwala nam na wszechstronny rozwój językowy oraz złapanie dobrego kontaktu z uczniami. Dzięki temu możemy próbować różnych technik kształcenia dziecka i efektywnej pracy z nim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 17:53
GabrielaaaW GabrielaaaW jest offline
Kumotr

Domyślnie A może tak języki germańskie?

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest połączenie angielskiego z innymi językami germańskimi - wtedy uczenie się ich będzie dużo łatwiejsze. Przykładowo po przyswojeniu sobie niemieckiego i angielskiego można pouczyć się niderlandzkiego lub norweskiego. I wtedy można być ekspertem w dziedzinie języków germańskich. Ciekawe zajęcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 09:52
KBurek KBurek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z moich obserwacji rynku pracy wynika, że aktualnie najbardziej poszukiwanymi językami są czeski, norweski, fiński, niderlandzki i francuski. Oczywiście zanim skończysz studia wszystko może się zmienić, bo niestety rynek pracy jest bardzo zmienny i nie ma gwarancji, że za parę lat również dany język będzie pożądany. Ja oprócz angielskiego posługuję się też rosyjskim i szczerze powiem, że ciężko mi znaleźć pracę związaną z językiem rosyjskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 11:13
malinfuction malinfuction jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest wiele możliwości, zależnie co najlepiej ci wychodzi albo chciałbyś robić. Połączenie z innymi językami nie jest złym pomysłem, no chyba że chciałbyś coś konkretnego, jakiś zawód - wtedy wypadałoby pójść w innym kierunku. Na pewno więcej języków sie przyda, można robić wszelakie kursy albo skończyć inną filologię - wybór należy do ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 11:34
uldar uldar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem na filologii łączonej rosyjskiej z angielskim. Według mnie bardzo dobre połączenie, bo te języki są z innej grupy językowej i łatwiej się ich uczy i mniej się miesza jak np. para ang-francuski. Znając te dwa języki możemy mieć bardzo dobra bazę do nauki innych języków lub dziedziń, bo napewno w tych dwóch językah znajdziemy dużo ciekawch książek, artykułów itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 12:02
akulik akulik jest offline
Kumotr

Miejscowość: Mełgiew
Domyślnie

Ja na studiach (filologia angielska) mam narzucony język niderlandzki od podstaw. Wiem, że może dużo dać, bo ten język jest jednym z bardziej pożądanych na rynku pracy, ale jakoś nie mogę się do niego przekonać. Niemniej, skoro mam taką szansę i zakończę studia z niderlandzkim na poziomie B2, to dobrą opcją byłoby rozpoczęcie filologii niderlandzkiej. Myślę, że dodatkowy język może mieć znaczenie dla pracodawcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.