Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-2017, 15:51
martaostr martaostr jest offline
Kumotr

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie Książka do nauki języka

Witam, czy ktoś mógłby polecić mi jakąś dobrą książkę dzięki której doszlifuję język angielski? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 16:29
michalxstatic michalxstatic jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie książki nie są najlepszym pomysłem jeśli chodzi o szlifowanie języka, chyba, że mówimy o czytaniu literatury po angielsku. Dla każdego może działać inny sposób, ja osobiście z książek nauczyłem się bardzo mało. Najlepiej zdecydowanie działa słuchanie i mówienie, szczególnie jeśli ktoś kompetentny będzie nam wytykał błędy i je poprawiał. Jeśli jednak do czegoś takiego nie mamy dostępu (chodzi o rozmowę) to mogę podać jedną książkę, w której jest cała masa zadań (wydaje mi się, że jest ona dość dobra). Proficiency Masterclass. Kathy Gude, Michael Duckworth. Byłem tą książką katowany cały drugi rok na studiach, jeśli z jakiejkolwiek książki czegoś się nauczyłem, to z tej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 17:02
Marcel Marcel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym polecił: Anglielski bez błędów Sliwy.
Książka ta zwraca uwagę na błędy jakie są typowe dla nas Polaków, z których często nie zdajemy sobie sprawy, przez co trudno je samodzielnie wyeliminować.

Lub także: Common mistakes at CPE and how to avoid them Moor.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 20:50
Hera1990's Avatar
Hera1990 Hera1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chodzi o gramatykę to LONGMAN Advanced Learners' Grammar A self-study reference & practice book with answers autorzy: Mark Foley & Diane Hall. Dobra książka by samemu popracować nad gramatyką. Natomiast jeżeli chodzi żywy język, czy słownictwo to literatura i ewentualnie ambitniejsze filmy/seriale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 15:55
WioletaVigal WioletaVigal jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam serię "Tests in English" Mariusza Misztala.
Książki są dosyć stare, ale kompleksowo sprawdzają naszą wiedzę. Do wyboru mamy: Thematic vocabulary, Word-formation oraz Structural conversion. Dla mnie nr 1 w przygotowaniu do FCE i egzaminów językowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 11:39
uldar uldar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli chodzi o grmatkę to zdecydowanie polecam Grammarly 3. Bardzo przystępna i fajnie są zrobione powtórki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 19:00
agrabowska80's Avatar
agrabowska80 agrabowska80 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie polecam English Grammar in Use Murphy'ego. Moje przygotowania do matury, studia filologiczne oparte były na tym wspaniałym podręczniku. Polecam go również moim uczniom w gmnazjum- tym bardziej ambitnym..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2017, 23:05
Mariuss Mariuss jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tyle książek ile potrzeb... Do czego konkretnie potrzebujesz książki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2017, 14:38
arturgliug arturgliug jest offline
Kumotr

Domyślnie MyGrammarLab

Jeśli chodzi o gramatykę języka angielskiego od strony praktycznej zdecydowanie polecam MyGrammarLab. Książkę można dobrać w zależności od poziomu gramatyczno-językowego. Zagadnienia starannie i trafnie podzielono na moduły. Przed każdym modułem znajduje się krótkie "przetestowanie samego siebie". Później po kolei są omawiane zagadnienia, a na końcu standardowe revision. Podczas pracy nad modułem można spotkać wiele ciekawych tekstów zawierających sporo fachowego, ale i codziennego słownictwa. Ponadto zyskujesz dostęp do platformy interaktywnej, w której to znajduje się, jak zapewne można się domyśleć więcej ćwiczeń mających na celu doszlifowanie twojego poziomu językowego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2017, 18:45
wolfen wolfen jest offline
Kumotr

Domyślnie

Do nauki gramatyki używałem Destination C1 & C2, ksiażka dość trudna, ale skuteczna, że się tak wyrażę. poziom C1 z tego co pamiętam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.