Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-17-2017, 13:28
Camille Paul Camille Paul jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Mama - tłumacz czy nauczyciel?

Jaką pracę polecacie bardziej w kontekście bycia mamą? Tłumacz czy nauczyciel? Bycie tłumaczką wymaga moim zdaniem większego skupienia się na zadaniu niż przy uczeniu choć oczywiście mamy mogą być wtedy w domu, dlatego odpowiedź nie jest dla mnie taka oczywista. Co o tym sądzicie? Drogie mamy, a wasze doświadczenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2017, 08:46
Łukasz_B Łukasz_B jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie jestem mamą, ale znam kogoś kto jest mamą oraz tłumaczem Fajna sprawa, bo można pogodzić obowiązki domowe z pracą. Na pewno można stworzyć sobie fajną rutynę do pracy, tzn pracujemy, gdy mamy wolna chwilę, lub dwie.

Nauczyciel to też fajna opcja, jednak może wymagać od nas zainwestowania więcej czasu. Pracujemy zarówno w szkole jak i w domu (godziny dydaktyczne, wywiadówki, rady + przygotowywanie się w domu do zajęć).
No ale można mieć również mniejszy etat.

W zasadzie można nawet połączyć dwie opcje, wszystko zależy od Twojej sytuacji

Bycie tłumaczem lub nauczycielem to na pewno dobra opcja dla przyszłych mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2017, 11:27
mfzachorska mfzachorska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja kuzynka jest mamą i tłumaczką, pracuje w domu (własna działalność gospodarcza) i jest z tego bardzo zadowolona, dzieci są cały czas przy niej, sama organizuje sobie czas pracy. Nie ma tych rozpraszających rozterek związanych z faktem, iż dzieci są daleko od niej.
W przypadku zawodu nauczyciela trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to jednak praca (w większości) poza domem, więc trzeba mieć kogoś do opieki nad dzieckiem pod naszą nieobecność, nawet jeśli pracujemy na niepełnym etacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-19-2017, 17:51
bursanna bursanna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że powinnaś wybrać pracę tłumacza. Największym plusem jest tutaj fakt, że możesz być z dzieckiem. Nauczyciel nie ma takiej możliwości. Ponadto uważam, że praca tłumacza jest mimo wszystko przyjemniejsza i łatwiejsza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-20-2017, 08:46
havva havva jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem mamą i mam za sobą doświadczenie w pracy w szkole. W moim przypadku niestety nie sprawdziło się takie rozwiązanie. Ciężko było zgrać poranne dotarcie do pracy z odprowadzaniem dzieci do trzech różnych placówek ( szkoła i dwa przedszkola). Ciężko było również zdążyć na popołudniowe zajęcia dodatkowe z moimi dziećmi. Największy problem pojawiał się w przypadku choroby dziecka. Nie zawsze miałam zastępstwo w szkole, a w przypadku, kiedy nie przyszłam do pracy, musiałam później odrabiać zajęcia. Terminy odrabiania lekcji też nie było łatwo zgrać z grafikiem innych nauczycieli. Zdarzyło mi się, że musiałam zostawić płaczące, chore dziecko z nianią. Wierzcie mi, czułam się okropnie.
Oczywiście każdy przypadek jest nieco inny, jak ktoś ma jedno dziecko i babcię, mieszkajacą w pobliżu i chetną do pomocy, sytuacja jest łatwiejsza. Jest przecież wiele mam - nauczycielek.
Jak masz mamę, lub teściową, która może zostać z dzieckiem, czasem zaprowadzić, czy odebrać z przedszkola, czy szkoły, możesz się realizować w zawodzie nauczyciela
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.