Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2017, 14:53
AnnaRG AnnaRG jest offline
Kumotr

Domyślnie Promotion a Sonderangebot

Moi Drodzy,
Czy Waszym zdaniem dopuszczalne jest użycie słowa "Promotion" jako odpowiednika polskiego słowa "promocja" rozumianego jako oferta promocyjna skierowana do klienta? Przyznam szczerze, że nie spotkałam się z takim użyciem nigdy. I dotąd "Promotion" rozumiałam zgodnie z definicją słownikową Dudena jako:" Verleihung der Doktorwürde
(österreichisch) offizielle Feier, bei der die Doktorwürde verliehen wird
(schweizerisch) Beförderung
(schweizerisch) Versetzung in die nächste Klasse
(schweizerisch, Sport) Aufstieg, Vorrücken in die nächsthöhere Klasse, die nächste Runde"
lub jako ogół działań marketingowych służących podniesieniu sprzedaży czyli "promocja/ wspieranie sprzedaży" . istnieje tu moim zdaniem subtelna różnica w znaczeniu.

Czy Waszym zdaniem okreslenie :"Siehe unsere Promotionen" jest poprawnym tłumaczeniem zdania: "Zobacz nasze promocje"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2017, 21:58
Paluszek Paluszek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszędzie w sklepach można zobaczyć oznaczenie "Sonderangebot" a nawet "Sale" np. Sale bis zu 20%. Innym określeniem może być "Schnäppchen" lub "Sonderpreis". Słowo "Promotion" jest używane właśnie w takim kontekście jak jest podane w Duden.

Przyznaję, że kilka razy widziałam w internecie "Promotion", ale nie spotkałam się z takim określeniem w sklepch, ani nie słyszałam podczas rozmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2017, 12:37
AnnaRG AnnaRG jest offline
Kumotr

Domyślnie

Widze to w ten sma sposób, jednak nieawno spotkałam się z takim tłumaczeniem co rzuciło mi się w oczy. Autor tłumaczenia studiujący marketing w Niemczech twierdzi, że jets ono poprawne. Mam jednka wrażenie, że jesr róźnica między działaniami marketingowymi ("Promotion") a ofertą promocyjną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2017, 13:03
Paluszek Paluszek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przyznam, że zainteresowało mnie to i poszperałam trochę w internecie
Znalazłam taką definicję:

Promotion ist eine bestimmte Vorgehensweise in der Werbebranche, um den Absatz zu steigern. Promotion wird über folgende Eigenschaften definiert:

1. Promotion wird immer mit dem Ziel durchgeführt, die Marketingstrategie eines bestimmten Produktes oder einer Dienstleistung zu unterstützen. So sollen zusätzliche Kaufanreize geschaffen werden.
2. Das Produkt wird im Käufergedächtnis durch Aktualisierung wieder wahrgenommen.
3. Promotion läuft aufgrund ihres Aktionscharakters immer nur über einen bestimmten Zeitraum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.