Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2017, 21:58
Lilya Lilya jest offline
Podszyszkownik

Smile Nauka kilku języków jednocześnie

Czy Waszym zdaniem, nauka od podstaw m.in. dwóch języków na raz jest dobrym pomysłem? Czy może lepiej jest skupić się na dokładnym opanowaniu jednego z nich, a następnie zająć się nauką kolejnego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 16:35
Wiktoria94 Wiktoria94 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, ze warto jest spróbować jednoczesna naukę od podstaw języków, które są do siebie bardzo podobne, np. hiszpański, włoski czy portugalski są świetne do jednoczesnej nauki. Jednak należy pamiętać, ze nie powinniśmy robić niczego na siłę, ponieważ nie przyniesie nam to żadnych pozytywnych rezultatów. Jeśli nie czujemy się na silach, aby uczyć się wielu języków jednoczenie, powinniśmy skupić się na jednym konkretnym, ponieważ zawsze lepiej nauczyć się jednego języka porządnie, zamiast kilku po łebkach.

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 05-29-2017 o 07:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 01:17
justyna19931109 justyna19931109 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że lepiej nauczyć się jednego dobrze niż dwóch tak sobie. Chyba że ktoś jest naprawdę zmotywowany i ma znakomitą podzielność uwagi, umiejętność myślenia w 3 językach to wielkie wyzwanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 09:23
Nefte Nefte jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście wolę skupić się na nauce jednego języka. Wyjątkiem dla mnie jest (mówiąc przede wszystkim z własnego doświadczenia) gdy uczy się jednego języka na poziomie już zaawansowanym i jednocześnie drugiego od podstaw. Ucząc się dwóch języków od podstaw jednocześnie, miałem problem z dedykacją do obydwu języków, tym bardziej, że sporo rzeczy mieszało mi się między językami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 10:32
klaudiab's Avatar
klaudiab klaudiab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że lepiej znać świetnie jeden język, niż dwa inne na gorszym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 17:29
comemargot comemargot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Wiktoria94 Pokaż post
Myślę, ze warto jest spróbować jednoczesna naukę od podstaw języków, które są do siebie bardzo podobne, np. hiszpański, włoski czy portugalski są świetne do jednoczesnej nauki. Jednak należy pamiętać, ze nie powinniśmy robić niczego na siłę, ponieważ nie przyniesie nam to żadnych pozytywnych rezultatów. Jeśli nie czujemy się na silach, aby uczyć się wielu języków jednoczenie, powinniśmy skupić się na jednym konkretnym, ponieważ zawsze lepiej nauczyć się jednego języka porządnie, zamiast kilku po łebkach.
Tutaj się nie zgodzę: hiszpański i włoski są językami podobnymi, ale mają wiele różnic (jak końcówki wyrazów, wymowa, koniugacja), które właśnie przez to pozorne podobieństwo się mieszają i przez to trudno jest się ich uczyć jednocześnie od podstaw.
Myślę, że jednoczesna nauka od podstaw dwóch kompletnie różnych języków jest lepszym pomysłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 23:46
lakomikm lakomikm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez klaudiab Pokaż post
Uważam, że lepiej znać świetnie jeden język, niż dwa inne na gorszym poziomie.
Ja mam zupełnie odwrotne zdanie.

A co do tematu, to chyba zależy od osoby i jej preferencji czy zdolności, chociaż naturalne wydaje się to, że łatwiej się jest czegoś nauczyć, jeśli skupimy się na tym w 100%.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2017, 19:19
a.postolska a.postolska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jeśli ktoś pragnie zostać specjalistą od języka, powinien skupić się na dobrym opanowaniu jednego, natomiast jeśli komuś zależy na podstawowej komunikacji w różnych sytuacjach (bo np podróżuje dużo po świecie), dobrym pomysłem jest przyswajanie dwóch lub nawet więcej języków.

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 05-31-2017 o 19:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2017, 22:17
BeataJ1992 BeataJ1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że można uczyć się dwóch języków jednocześnie, bo sama przyswajałam jeden język słowiański bardzo dobrze i dwa tak słabiej, ale jakoś mi się nie mieszały. Jednak jeśli ktoś chce być specjalistą w konkretnym języku to lepiej nie łapać kilku srok za ogon.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2017, 11:33
Ewentualnie Ewentualnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że lepiej skupić się na jednym języku, a dopiero gdy osiągniemy w nim jakiś poziom zacząć naukę kolejnego. Szczególnie jeżeli pochodzą one z tej samej grupy językowej, gdyż nauka dwóch języków jednocześnie i od podstaw może bardziej zamieszać niż ułatwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.