Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2017, 23:07
iwona7888 iwona7888 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie nauka przez Skype

Cześć, dziś chciałabym Was zapytać o nauczaniu ( głównie korepetycjach) przez Skype. Czy ktoś próbował udzielać lekcji w ten sposób udzielać lekcji lub sam korzystał z pomocy innych? Jakie są wady i zalety? jakie są wasze wrażenia? Czy jednak ta forma jest skuteczna czy jednak kontakt bezpośredni pozostaje niezastąpiony? Proszę o wasze opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 15:54
otcoftw otcoftw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mam takich doświadczeń związanych ze Skype, ale może moja wypowiedź Ci pomoże. Nauka języków przez Skype jest dość popularna, zwłaszcza za granicą, dlatego z ciekawości poszperałam kiedyś w internecie i natknęłam się na blogi osób prowadzących tego typu lekcje. Generalnie to wg nich można się do tego przyzwyczaić i nauczyć prowadzenia takich zajęć, ale trzeba się przestawić na inny sposób nauczania. Te osoby podawały również nazwy programów internetowych, z których można korzystać, żeby takie lekcje wzbogacić. Dlatego polecam poszukać w internecie osób, które opisują swoje doświadczenia w korzystaniu ze Skype.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 16:24
majk10 majk10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam . Pracuję w firmie gdzie uczymy Chińczyków i Tajwańczyków przez internet za pomocą programu zbliżonego do Skype'a i nauka jest jak najbardziej skuteczna. Problem z nauką przez samego Skype'a polega na tym, że ma się ograniczony dostęp do materiałów pomocniczych (u nas wykorzystuje się slajdy i na ich podstawie przeprowadza się lekcje), ale myślę, że taka forma nauki ma sens ogólnie rzecz biorąc. Moja siostra uczy się przez Skype'a i bardzo sobie chwali lekcje tego typu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 17:02
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jeśli nauka ma się opierać na konwersacjach, to jest jak najbardziej dobry pomysł! Chociaż nie wiem, czy nauka języka od podstaw przez Skype jest dobrym pomysłem - w tej sytuacji kontakt chyba dość mocno ułatwia sprawę. Ale dla chcącego nic trudnego, istnieje w tej chwili pewnie tysiąc programów, które w tym pomagają
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 18:29
KGurba KGurba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłam się angielskiego na skypie, pomagał mi w tym kolega z Wielkiej Brytanii, którego poznałam przez internet. Uważam, że dzięki temu podciągnęłam się w wymowie i ogólnie w konwersacji. Tak że ja polecam jak najbardziej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 17:09
Podszyszkownik

Domyślnie

Co do konwersacji to nie mam wątpliwości, bardziej chodziło mi o wyjaśnienie gramatyki.. często wtedy wiram się tablicą i jest znacznie łatwiej dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 21:10
SirArcadin SirArcadin jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bełchatów
Domyślnie

Ja spróbowałem metody Callan'a przez Skype i po roku zrezygnowałem. Nie polecam. Jednak bezpośredni kontakt to co innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 22:15
maszynka maszynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iwona7888 Pokaż post
Co do konwersacji to nie mam wątpliwości, bardziej chodziło mi o wyjaśnienie gramatyki.. często wtedy wiram się tablicą i jest znacznie łatwiej dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Hej! Akurat tę kwestię dałoby się rozwiązać. W Internecie są dostępne strony i programy, które pozwalają korzystać z czegoś na kształt wirtualnej tablicy. Na pewno znalazłabyś też jakiś program do udostępniania pulpitu (taka możliwość jest także w Skypie, ale w bardzo złej jakości), co umożliwiłoby Ci nie tylko pisanie/rysowanie w Paintcie jako tablicy, ale także pokazywanie prezentacji multimedialnych lub innych materiałów pomocniczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2017, 22:20
Podszyszkownik

Domyślnie

dochodzę jednak do wniosku że nie wszystkie grupy wiekowe są na to gotowe, np. nie wyobrażam sobie aby uczyć w ten sposób dzieci a że nie lubię testować "w pracy" to chyba jednak nie zdecyduję się na skype.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2017, 16:43
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm nie widzę zbyt dużej różnicy miedzy nauczaniem twarzą w twarz a przez skypa. Korepetycje przez skypa w żaden sposób nie ograniczają anie nie utrudniają nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.