Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-09-2014, 21:08
Inna's Avatar
Inna Inna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Programy wymiany studentów

Wiadomo, że najlepiej uczyć się języka obcego w śriodowisku, gdzie ten język jest używany. Bardzo bym chciała uczestniczyć w programie wymiany studenckiej (np słynny Erasmus). Czy może u kogoś już jest takie doświadczenie, albo na razie to jest tylko marzeniem? Gdzie byście chcieli pojechać najbardziej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2014, 22:48
baszar baszar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przyjemna sprawa - polecam. Na uczelni powinien byc koordynator programu od którego można wyciągnąć kontakt do osób które uczestniczyły w programie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2014, 23:50
Oldzia2306 Oldzia2306 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Póki co się nie wybieram - działam w ESNie . Jednak planuję wyjazd na drugim stopniu studiów. Wybór mam dość okrojony - jedynie Francja, Belgia i Bułgaria, ale na pewno skorzystam. Nigdy jeszcze nie słyszałam od nikogo, aby Erasmus był czasem straconym, a wręcz przeciwnie - każdy jest zadowolony z takiego wyjazdu. Przynajmniej spośród osób, które znam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2014, 13:33
Mesmerise Mesmerise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

oprócz Erasmusa, jest jeszcze Comenius, jest się na niego o wiele łatwiej dostać
oba warte, fantastyczne doświadczenie, jedynie trzeba się dobrze wszystkiego dowiedzieć, ponieważ czasem uczelni robią problemy i nie akceptują zaliczonej sesji egzaminacyjnej za granicą (= trzeba zdawać egzaminy po powrocie...)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2014, 17:30
Oldzia2306 Oldzia2306 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Mesmerise Pokaż post
jedynie trzeba się dobrze wszystkiego dowiedzieć, ponieważ czasem uczelni robią problemy i nie akceptują zaliczonej sesji egzaminacyjnej za granicą (= trzeba zdawać egzaminy po powrocie...)
To też akurat prawda. Mimo że moje koleżanki z roku po powrocie z erasmusa dostały z wielu przedmiotów taryfę ulgową, to jednak były takie przedmioty, które zaliczyły, ale niestety (lekko mówiąc) wykładowcy im tego nie ułatwiali.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2014, 15:04
annakopec annakopec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Program Work & Travel. Nie jest to typowy program wymiany na czas trwania roku akademickiego, ale na wakacje. Wyjazd jest do USA do pracy na określony czas, po czym możesz podróżować i zwiedzać Stany Masz zapewniona wizę, prace sezonową (zazwyczaj w hotelach, motelach, w sklepie) Trzeba wprawdzie zainwestować na początku (opłacić bilet, wizę) i dostaje się płace minimalną ale uważam, że warto. Byłam kilka razy i były to najlepsze moje wakacje, dużo zwiedziłam i poznałam wielu ciekawych ludzi. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2014, 08:32
Natalia Radecka Natalia Radecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie kusi właśnie Work&Travel na przyszłe wakacje. Kiedy zaczynać organizować wszystkie formalności? Ile uzbierać pieniędzy? Co przygotować? Czy jest możliwość wyjazdu ze znajomym, tak aby mieszkać i pracować razem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2014, 22:10
annakopec annakopec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natalia Radecka Pokaż post
Mnie kusi właśnie Work&Travel na przyszłe wakacje. Kiedy zaczynać organizować wszystkie formalności? Ile uzbierać pieniędzy? Co przygotować? Czy jest możliwość wyjazdu ze znajomym, tak aby mieszkać i pracować razem?
Ja byłam już jakiś czas temu. Wówczas było to tak, że najpierw był test z języka angielskiego w określonym dniu, po zaliczeniu testu była rozmowa kwalifikacyjna w Warszawie. Trzeba było też wypełnić dokumenty aplikacyjne. W sumie "na start" miałam ok 5 000 pln. Nie pamiętam dokładnie tych terminów, ale znalazłam taką stronę [url]http://www.iecenter.pl/work-and-travel-usa.html[/url] - tam jest dużo informacji. To biuro akurat jest ze Szczecina, ale pewnie znajdziesz też i inne. Praca minimalna wówczas to było 5,5 USD/godz. (teraz jest chyba 6). Masz zorganizowaną wizę z pozwoleniem na pracę i możesz (jeśli chcesz) równocześnie mieć też inne prace (tylko nie mogą kolidować). Ja np. przez pewien czas miałam 3 :-) Przez pierwsze miesiące pracowałam, a potem za zarobione pieniądze zwiedzałam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2014, 09:44
maryblind maryblind jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Work&Travel to świetna opcja, sama z niej nie korzystałam, ale obiło mi się o uszy z wielu stron. A kwestia tego, że na start potrzebny jest własny wkład, no cóż, na Erasmusie także, ostatecznie tam się nie pracuje, a za coś żyć trzeba (stypendia mają tendencję do bycia zbyt małymi). Wielu moich znajomych z innych uczelni wyjechało na Erasmusa na drugim roku, najczęściej wybierając Hiszpanię i żaden z nich nie wrócił niezadowolony. Ja niestety na UAMie nie mogę znaleźć na to czasu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2014, 17:40
mglebock mglebock jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja spędziłam rok na wymianie we Francji w ramach Erasmusa i mogę polecić taką formę wyjazdu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.