Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-02-2012, 00:17
anne123 anne123 jest offline
Kumotr

Domyślnie Slang amerykański

Macie swoje ulubione, ciekawe, a czasem śmiesznie brzmiące słówka czy wyrażenia slangowe pochodzące z USA?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 14:35
j.g.praktykantka j.g.praktykantka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

osobiście nie mam takiego zwrotu, ale dziś na konwersacjach nasz prowadzący-Brytyjczyk dzielił się z nami swoją traumą po wakacjach w Kanadzie, gdzie każdy z każdym wita się "Hey, how are ya?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 17:29
Kalmarta Kalmarta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

może to będzie bardziej związane ze skrótami niż ze slangiem ale przypomniało mi się właśnie jak mój znajomy- amerykanin napisał mi kiedyś w smsie : DTML- spedziłam sporo czasu na próbie rozszyfrowania tego skrótu aż w końcu zapytałam go i mi powiedział, że DTML to Drunk Text Me Later I jeszcze kiedyś usłyszałam jak mówił o call phone samba gdy ktoś byl zdenerwowany i szukał zasiegu w komórce i nie mógł znaleźć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2012, 11:55
monyak77 monyak77 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie jako anglistę bardzo denerwuje slang amerykański, a zwłaszcza zwrot "whas'up men??"-oklepany tekst współczesnej młodzieży z gimnazjum w moim mieście gdzie notorycznie słyszy się to na ulicach. Nie ma to jak czysty brytyjski akcent
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2012, 12:00
Prefundis84 Prefundis84 jest offline
Kumotr

Domyślnie

polecam stronkę urbandictionary.com, tam znajdziecie wszystko dotyczące slangu i nie tylko, niektóre wyrażenia, zwroty czy skróty, w życiu bym nie wpadł, że jakieś neologizmy ciągle powstają typu, hand to necklace..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2012, 20:13
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez monyak77 Pokaż post
Mnie jako anglistę bardzo denerwuje slang amerykański, a zwłaszcza zwrot "whas'up men??"-oklepany tekst współczesnej młodzieży z gimnazjum w moim mieście gdzie notorycznie słyszy się to na ulicach. Nie ma to jak czysty brytyjski akcent
Przecież to nie jest tak, że w Stanach wszyscy mówią slangiem Faktycznie, niektóre wyrażenia są nadużywane ale młodzież lubi być 'cool'. Może z tego wyrosną heh
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2012, 20:21
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kalmarta Pokaż post
może to będzie bardziej związane ze skrótami niż ze slangiem ale przypomniało mi się właśnie jak mój znajomy- amerykanin napisał mi kiedyś w smsie : DTML- spedziłam sporo czasu na próbie rozszyfrowania tego skrótu aż w końcu zapytałam go i mi powiedział, że DTML to Drunk Text Me Later I jeszcze kiedyś usłyszałam jak mówił o call phone samba gdy ktoś byl zdenerwowany i szukał zasiegu w komórce i nie mógł znaleźć
Dobrze wiedzieć Sporo jest takich skrótów i czasem nie wiadomo o co chodzi. Np. SMH - shaking my head (z dezaprobatą), TTYL - talk to you later, IDK - I don't know, itp itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2013, 07:47
studentka123 studentka123 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kilka przykładów zwrotów:

bling - flashy jewellery worn to create the impression of wealth
donkey- a stupid or silly person
dork - a socially awkward person
fruit - an offensive, derogatory word for a gay man, or a male homosexual
john - the bathroom, toilet

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2013, 07:50
Ania020711 Ania020711 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Jakoś nie lubię slangu. Kojarzy mi się z cwaniactwem i gangami. Może to jakieś skrzywienie po pobycie w USA i amerykańskich filmach, ale tak już mam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2013, 17:43
piotrsa92 piotrsa92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

call your buttcheeks (wyluzuuuuj, ogarnij się - jedno z moich ulubionych) ;p
i wiele innych np. z takich niegrzecznych (zazwyczaj slang odnosi się do 'dirty words') punch the clown(nie bedę tego tłumaczył sami znajdźcie), break one's cherry (stracić dziewictwo)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.