Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2012, 23:57
Adept Adept jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wg mnie powinno. Zakładając, że umieszcza się zdjęcie w CV, to po zdjęciu można błędnie ocenić wiek kandydata, dlatego powinno umieszczać się datę urodzenia. Ułatwia to pracodawcy podjęcie decyzji o zatrudnieniu pracownika, bądź co się często zdarza-odrzuceniu jego kandydatury.

pozdrawiam,

adept
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 09:51
olgab olgab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że podanie wieku/daty urodzenia w CV jest niezbędne, bez takich informacji nikt nie zainteresuje się nieuzupełnionym CV. Nie sądzę, aby młody wiek przekreślał zupełnie możliwość zdobycia pracy. Jeżeli firma poszukuje kogoś doświadczonego to owszem odpadniemy w przedbiegach, ale jesli szukają osób chętnych do nauki, energicznych, młodych to na pewno pojawi się odzew i zainteresowanie. To prawda, że obecnie trudno jest znaleźć pracę bez doświadczenia (np. jako tłumacz - nie posiadając referencji), ale każdy od czegoś zaczynał. Trzeba pomyśleć np. o wolontariacie za referencje. Wtedy mimo młodego wieku można wpisać w CV doświadczenie i myślę, że od razu będzie lepiej na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 09:52
m.aissa m.aissa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez vahooletz Pokaż post
Znajoma "rekruterka" powiedziała mi, że data urodzenia tylko niepotrzebnie zapełnia CV. Wiek mogą sobie oszacować na podstawie dat przy wykształceniu i doświadczeniu, ewentualnie zdjęcia.
Tak właśnie też słyszałam, stąd założenie tego wątku

Jednakże cały czas wydaje mi się to trochę dziwne i uparcie "hoduję" swoją datę urodzenia w CV ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 10:03
zjb's Avatar
zjb zjb jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Jeśli coś w ogóle wynika z rozmów w tym wątku, to wniosek, że inaczej aplikuje się o pracę sekretarki w hurtowni pana Rysia, a inaczej o pracę w międzynarodowej korporacji, zwłaszcza za granicą.

Ostatnio edytowane przez zjb : 09-03-2012 o 10:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 14:02
j.ochalska89 j.ochalska89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele firm poszukuje młodych i energicznych osób, jednak w zawodzie tłumacza liczy się przede wszystkim doświadczenie. Początek dla tłumacza jest ciężki, więc trzeba chwytac się wszelkich możliwości zdobycia doświadczenia, co niestety z reguły nie jest zbytnio dochodowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 14:07
abewu abewu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, żeby ktoś nie zamieścił swojej daty urodzenia w CV. Nie wiem czemu miałoby to służyć. Nikomu nie będzie się chciało domyślać ile kandydat ma lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2012, 19:29
zjb's Avatar
zjb zjb jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

To może ja jeszcze raz powtórzę:

pomysł, by nie zamieszczać daty urodzenia/wieku na CV, popularny na Zachodzie - patrz porady dot. pisania CV - nie jest uzasadniany tym, że pracodawca może ją sobie sam wydedukować,
ale tym, że wiek nie powinien być kryterium branym pod uwagę przy przyjmowaniu do pracy (patrz polskie Prawo Pracy, patrz age discrimination w Google'u) - poza oczywistymi wyjątkami.

Jak już powyżej napisano, może to być w praktyce trudne do wyegzekwowania, zwłaszcza w przypadku pana Rysia, który szuka młodej laseczki do swej hurtowni. Jednakże korporacje międzynarodowe starają się ten wymóg wypełniać.
Stary 09-04-2012, 09:11
oxygenka oxygenka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Cracow
Domyślnie

Uważam, że każde profesjonalne CV wymaga od rekrutanta podania daty urodzenia. Myślę, że wiek nie jest jakoś najbardziej istotnym czynnikiem przy wyborze kandydata na dane stanowisko pracy, no chyba, że staramy się o fotel prezydenta - wtedy natrafimy na restrykcje wiekowe (w Polsce trzeba mieć skończone 35 lat. Najważniejsze jest zapewne doświadczenie i same umiejętności, które kwalifikują nas do odbycia rozmowy o pracę i dalszą pracę tu czy tam.
Stary 09-07-2012, 11:52
gosdab gosdab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o prawo to pracodawca nie ma prawa odrzucić kogoś ze względu na wiek, ale np ja, mimo młodego wieku i bycia dopiero po 1 roku studiów, dostałam firmę w dużej korporacji, gdzie jestem najmłodsza. Wiek w CV oczywiście wpisałam, ale jak tu piszecie, zdażają się różne przypadki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2012, 13:20
lummen lummen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Hmmm...ostatnio też się nad tym zastanawiałam i jak ostatnio zmieniałam swoje CV to z braku miejsca wyrzuciłam datę urodzenia...

Byłam potem na rozmowie w dużej firmie i nikt się mnie nie zapytał o wiek, więc może to działa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.