Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-05-2011, 14:40
emi's Avatar
emi emi jest offline
Kumotr

Domyślnie Jak zacząć przygodę z tłumaczeniem napisów?

Doszły mnie słuchy, że trzeba mieć kontakty i koneksje, żeby "wkręcić" się w ogólnie pojęte tłumaczenia telewizyjne i filmowe. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? Rzeczywiście jest tak trudno?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2011, 00:50
mongoloid's Avatar
mongoloid mongoloid jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Konkurencja jest duża, więc jeśli nie posiadasz doświadczenia (udokumentowanego) w tłumaczeniu audiowizualnym lub w ogóle z dziedziny translatoryki to nikt nie będzie chciał z tobą rozmawiać. Kiedyś tłumaczyłem próbki dla pewnej "firmy", po czym nie otrzymałem nawet wiadomości o rezultacie moich starań. Na moje wielokrotne zapytania o efekt mojej pracy nikt nie raczył nawet odpowiedzieć. Przykre ale prawdziwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2011, 13:39
emi's Avatar
emi emi jest offline
Kumotr

Domyślnie

no właśnie tego się obawiałam...ale skąd wziąć te doświadczenie skoro nikt nie chce mi go dać? smutna okrutna polska rzeczywistość. Dzięki za informacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2011, 15:12
Bart's Avatar
Bart Bart jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

No niestety środowisko tłumaczy audiowizualnych wydaje się strasznie szczelne. Chyba najskuteczniejszym sposobem jest pójść osobiście do studiów nagrań i zwyczajnie zapytać o możliwości współpracy, ewentualnie stażu na początek.

Zajrzyj tutaj:
[url]http://www.sdimedia.com/jobs/[/url]

Można jeszcze spróbować zahaczyć się do tłumaczeń w ramach wolontariatu. Mnie udało się nawiązać współpracę z fundacją CEO i przetłumaczyć kilka filmów w ramach programu "Patrz i zmieniaj". Na ich stronie [url]www.ceo.org.pl[/url] jest zakładka "Zostań wolontariuszem" i można się zgłosić. Wiem, że to niewiele, ale zawsze coś robisz w kierunku tłumaczeń filmowych. Tak jak mówi mongoloid, konkurencja ogromna i doświadczenie na papierku .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2011, 10:18
khermanow khermanow jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie W jaki sposób zacząć współpracę?

Tłumaczenie filmów to marzenie wielu młodych tłumaczy. Czy ktoś z Was miał możliwość pracowania przy jakimś ciekawym projekcie? Jak i gdzie należy szukać pracy? Czy podwykonawcą są biura tłumaczeniowe, czy bezpośrednio tłumacze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2011, 14:43
dagmara2011 dagmara2011 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie Robienie napisów na studiach

Witam wszystkich jakiś czas temu zainteresowało mnie robienie napisów do filmów. Chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia w tym zakresie i jakie są możliwości robienia napisów już w czasie studiów. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2011, 23:02
mongoloid's Avatar
Podszyszkownik

Domyślnie

Możesz się podłączyć do którejś z ekipy amatorskich tłumaczy działających w Polsce i tam spróbować swoich sił. Zdobędziesz doświadczenie. Jeśli chciałabyś robić profesjonalne napisy to będzie ci bardzo trudno się w to wkręcić, ponieważ środowisko tłumaczy AV jest baaaaaaaaaaaaardzo hermetyczne...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2011, 23:22
mongoloid's Avatar
Podszyszkownik

Domyślnie

Możesz pisać maile do firm, które zajmują się udźwiękawianiem filmów, tłumaczeniem AV itd. ale nie licz na wiele.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 15:27
wesmag wesmag jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mongoloid Pokaż post
Możesz pisać maile do firm, które zajmują się udźwiękawianiem filmów, tłumaczeniem AV itd. ale nie licz na wiele.
To w jaki sposób można nawiązać współpracę w branży filmowej? Ktoś może ma jakieś cenne wskazówki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2011, 23:36
Bart's Avatar
Bart Bart jest offline
Podszyszkownik

Exclamation Nie dublujmy wątków

Temat był już poruszany na forum, zajrzyjcie:

[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=14892[/url]
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=12781[/url]
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=1924[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz