Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2012, 13:09
natin natin jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Stawki za tłumaczenie filmów

Orientujecie się jakie stawki obowiązują za tłumaczenie filmów? Czy za wstawianie napisów do filmu jest dodatkowa stawka? Jak kwestia stawek wygląda w przypadki dubbingu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 13:36
Kivvi's Avatar
Kivvi Kivvi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że stawki są z odgórnie ustalane przez dystrybutorów, także się różnią. Jednak, z tego co słyszałem początkujący tłumacz dostanie około 50-55 zł za 10 min filmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 22:08
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kivvi Pokaż post
Wydaje mi się, że stawki są z odgórnie ustalane przez dystrybutorów, także się różnią. Jednak, z tego co słyszałem początkujący tłumacz dostanie około 50-55 zł za 10 min filmu.
A jak się to ma do przelicznika - 1800 znaków na stronę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2012, 12:38
kamillak kamillak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
A jak się to ma do przelicznika - 1800 znaków na stronę.
Tłumaczeń napisów nie przelicza się na strony. Dostajesz kasę za każde 10 minut tłumaczenia, niezależnie od tego ile tekstu się w tych minutach znajduje. Co do stawek to nie orientuję się jakie są w tej chwili.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2012, 13:02
Angela_Krk Angela_Krk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A wiecie, do kogo się trzeba zwrócić ze swoją kandydaturą na tłumacza? Przesłać CV do dystrybutora/ producenta?...
Nie myślę tu o dużych produkcjach, gdzie na pewno są układy, umowy podpisane na wiele lat i to dużo wcześniej niż tuż przed wejściem filmu do kina czy telewizji, ale bardziej chodzi mi o mniejsze, niszowe produkcje.
Czy to zawsze oni wyszukują sobie tłumaczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2012, 18:54
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kamillak Pokaż post
Tłumaczeń napisów nie przelicza się na strony. Dostajesz kasę za każde 10 minut tłumaczenia, niezależnie od tego ile tekstu się w tych minutach znajduje. Co do stawek to nie orientuję się jakie są w tej chwili.
To wiem, ale chodziło mi ile stron w scenariuszu ( tak około) może zająć te 10 minut film (np jakieś telenoweli).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2012, 19:37
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
To wiem, ale chodziło mi ile stron w scenariuszu ( tak około) może zająć te 10 minut film (np jakieś telenoweli).
Jak tłumaczyłam kiedyś film, to 10 minut to było około 3 stron, niecałe 1800 znaków w sumie. Film był bardzo spokojny i mało dynamiczny Jak tłumaczysz telenowele to tekstu jest o wiele wiele więcej, bo tam non stop gadają. Wtedy 10 minut może zajmować nawet 20 stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2012, 22:59
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kamillak Pokaż post
Jak tłumaczyłam kiedyś film, to 10 minut to było około 3 stron, niecałe 1800 znaków w sumie. Film był bardzo spokojny i mało dynamiczny Jak tłumaczysz telenowele to tekstu jest o wiele wiele więcej, bo tam non stop gadają. Wtedy 10 minut może zajmować nawet 20 stron.
Dzięki .O to właśnie mi chodziło. W praktyce chyba najszybciej tłumaczy się różne soap opery, nie mówią slangiem ani też jakimś przeintelektualizowanym językiem, i często powtarzają to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2012, 11:33
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Dzięki .O to właśnie mi chodziło. W praktyce chyba najszybciej tłumaczy się różne soap opery, nie mówią slangiem ani też jakimś przeintelektualizowanym językiem, i często powtarzają to samo.
Też tak uważam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2012, 11:40
Knopers Knopers jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
No tak, na pewno ułatwia to sprawę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.