Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2012, 18:22
alebie alebie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Eric Emmanuel Schmidt

Co sądzicie o książkach Schmidta? Jakie są Wasze ulubione?
Mi bardzo podobał się zbiór opowiadań "Marzycielka z Ostendy". Bardzo ciepłe i wzruszające historie, a przy tym opowiedziane tak prosto. Cały Schmidt
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2012, 19:09
basienkka basienkka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pierwszą jego książką, jaką przeczytałam był "Oskkar i pani Róża" i chyba ta podobała mi się najbardziej. Czytałam też kilka innych, ale nie przebrnęłam przez "Kiedy byłem dziełem sztuki". Była, jak dla mnie, wyjątkowo nudna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2012, 19:26
ankper ankper jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja przeczytałam najpierw książkę pt.:" Moje życie z Mozartem", która w sumie może być interesująca dla kogoś, kto szukałby natchnienia albo chciał poznać muzykę klasyczną- bo tekst jest nawiązaniem, obrazkiem do utworów kompozytora, potem zajrzałam do "Oskara" i przyznam, że zdecydowanie bardziej wzruszyłam się i przejęłam tą drugą, znaną wszystkim..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2012, 14:34
Majandra's Avatar
Majandra Majandra jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moja ulubioną książką tego pisarza jest "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu". Przeczytałam ją bardzo szybko i podobało mi się przedstawienie przez autora faktu, że możemy się zmienić i nie być tacy sami jak nasi rodzice. Krótka opowieść uczy również tolerancji w stosunku do inności i robi to w sposób nienachalny i lekki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 14:36
AliceDelice AliceDelice jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Oskar i pani Róża", w każdej postaci, książka, sztuka teatralna, film. Historia krótka, ale jakże treściwa i piękna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 15:56
olitoo olitoo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi wpadła w ręcę książka, która była zbiorem trzech utworów Schmitta - "Oskar i Pani Róża", "Ibrahim i kwiaty Koranu", i "Dziecko Noego". Wszystkie czyta się równie dobrze, ale chyba ostatnia zrobiła na mnie największe wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2012, 21:40
basilili basilili jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja uwielbiam wszystkie jego książki. Zaczęłam od "Oskar i Pani Róża" i mam nadzieję, że ten pisarz nigdy nie przestanie tworzyć. Niedawno zakupiłam "trucicielkę" czytaliście?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2012, 00:22
kachna kachna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też bardzo lubię tego Autora; czytałam "Oskara i panią Różę", "Dziecko Noego", Małe zbrodnie małżeńskie" i "Kiedy byłem dziełem sztuki". Wszystkie mi się bardzo podobały, ale największe wrażenie wywarły pierwsza i ostatnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2012, 01:29
madulenka madulenka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście nie lubię książek tego pisarza. Wg mnie to francuski Paulo Coelho. Przeczytałam trzy i każda z nich była identyczna. Podobne pomysły zrealizowane w ten sam sposób. Nieodłączna gra na uczuciach czytelnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2012, 06:07
pannacotta pannacotta jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madulenka Pokaż post
Ja osobiście nie lubię książek tego pisarza. Wg mnie to francuski Paulo Coelho. .
Mam mieszane odczucia wobec tego autora i częściowo zgodziłabym się z Madulenką. Ma sie trochę wrażenie, że książki są tak trochę... na jedno kopyto.
Nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie się je czyta. Ze swojej strony mogę szczerze polecić jego "Ewangelię według Piłata".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.