Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Tłumaczenia | Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-18-2011, 20:36
Zajka Zajka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja kocham uczyć dzieci Polecam zabawy ruchowe, zabawy z flashcards, konkursy ( bardzo sie sprawdzaja u dzieci od III klasy podstawowej). Młodsze dzieciaki uwielbiaja rysowac malować, duzo śpiewamy i mówimy wierszyki - jednym slowem nauka przez zabawę ( no w 3 słowach :P )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2011, 20:38
Zajka Zajka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dodam że trzeba być przy tym cierpliwym i oczywiście trzeba umieć zapanować nad dzieciakami Nauka dzieciaków to rewelacyjna praca
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2011, 22:34
rajska33 rajska33 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Jelenia Góra
Domyślnie

Pracuję w przedszkolu językowym z językiem angielskim, a wcześniej kilka lat uczyłam angielskiego w przedszkolach. Pamietam początki. Było naprawdę ciężko. Teraz natomiast uważam to za bardzo satysfakcjonującą pracę. Osobiście nie do końca polecam polskie książki z piosenkami. Jest tam trochę dobrych piosenek, ale wiele jest za szybkich i nie zawiera użytecznego jezyka. Bardzo lubię jednak pracować z Super Simple Songs (3 części sprowadzone ze Stanów, ale warto) i Genki English (można podejrzec na [url]www.Genkienglish.com[/url] ). Wprowadzam tez szybko pytania typu How old are you? Where are you from? Do you like...? itd. Aby pomóc dzieciom utrwalić znaczenie pytania zawsze stosuję przy jego zadawaniu taki sam piktogram, dzieki czemu unikam wielokrotnego przypominania znaczenia pytania.
Stary 12-18-2011, 22:50
Lena Lena jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Nie będę oryginalna i zgodzę się z poprzednikami, że najważniejszy przy pracy z dziećmi jest uśmiech. Poczucie humoru oraz "swoisty luz" to podstawa Popieram naukę poprzez zabawę. Miałam okazję uczyć małe dzieci metodą Helen Doron i muszę przyznać, że świetnie się ona sprawdza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2011, 23:00
netgirl999 netgirl999 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie SPOSOBY na motywowanie małych słuchaczy:)

A jakie macie sposoby motywacji? ja wręczam na początku kartkę z datami kiedy mamy angielski i na lekcji mogą zdobyć 2 naklejki - za homework i za pracę na lekcji. za 10 naklejek nagroda np. kolorowanka wydrukowana z neta, długopis ze spidermanem (chłopcy) lub hello kitty (dziewczynki) lub naklejka świecąca w ciemności Macie może inne pomysły ?

Jeśli chodzi o gry i zabawy to piłkę można wykorzystać na wiele sposobów ja np rzucam do każdego dziecka po kolei zadając pytanie typu What's your name, What's your favourite animal/colour itp How old are you każdy musi odrzucić odpowiadając, fajne ćwiczenie na początku lekcji na rozruszanie towarzystwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2011, 23:07
Amibella Amibella jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez netgirl999 Pokaż post
A jakie macie sposoby motywacji? ja wręczam na początku kartkę z datami kiedy mamy angielski i na lekcji mogą zdobyć 2 naklejki - za homework i za pracę na lekcji. za 10 naklejek nagroda np. kolorowanka wydrukowana z neta, długopis ze spidermanem (chłopcy) lub hello kitty (dziewczynki) lub naklejka świecąca w ciemności Macie może inne pomysły ?

Jeśli chodzi o gry i zabawy to piłkę można wykorzystać na wiele sposobów ja np rzucam do każdego dziecka po kolei zadając pytanie typu What's your name, What's your favourite animal/colour itp How old are you każdy musi odrzucić odpowiadając, fajne ćwiczenie na początku lekcji na rozruszanie towarzystwa
U mnie uczniowie dostają "merit marks" czyli niebieskie karteczki z moim podpisem i opisem ich dobrego zachowania itp. Jak uzbierają 10 takich karteczek, piszę pochwałę do rodziców, że dziecko jest wzorowym uczniem działa niesamowicie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 14:23
iwona854 iwona854 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Strzyżów
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez netgirl999 Pokaż post
Hej. mam nadzieję że znajdą się tutaj osoby które udzielają korepetycji czy uczą dzieci w szkole Ja w zesżłym roku zaczęłam pracę z dziećmi i to od 5-latków i jest to wyzwanie. Już nawet moja znajomość języka i kwalifikacje chociaż oczywiście ważne nie są najważniejsze, ale raczej sposób prowadzenia zająć, energia, kreatywność, ilość ciekawych gier i zabaw Zapraszam do podzielenia się sposobami nauczania dzieci, grami i zabawami, sposobami na motywowanie najmłodszych uczniów
dla dzieci z klas 2 i 3 podstawówki polecam stronę anglomaniacy.pl swietne materiały do powtórek, cwiczen i testów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 14:43
dominikaL dominikaL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście wolę uczyć starszych, ale moja koleżanka, która uczy ang metodą Hellen Doron jest zadowolona. Usmiech na twarzy, ogromna cierpliwość-to na pewno. Bardzo dużo czasu poświeca w domu na materiał a lekcja trwa 20min! I nie ma co liczyć, że jak zrobi przyda się za rok bo dzieciaki np. wielką własnoręcznie zrobioną farmę bardzo szybko niszczą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 14:44
Marta_S Marta_S jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Amibella Pokaż post
U mnie uczniowie dostają "merit marks" czyli niebieskie karteczki z moim podpisem i opisem ich dobrego zachowania itp. Jak uzbierają 10 takich karteczek, piszę pochwałę do rodziców, że dziecko jest wzorowym uczniem działa niesamowicie!
Świetna sprawa jeśli chodzi o motywację!Ja jestem zwolenniczką zainteresowania dziecka. Jesli prowadzę lekcję w klasie starszej (np 4,5 podstawówki) to chcę odnieść materiał do doświadczeń uczniów, nawet jeśli temat książkowy wydaje się z kosmosu. Pytam takie starsze dzieciaki, czy coś wiedzą na dany temat, czy coś znają, np. coś w stylu jakie znacie zawody,co jecie na obiad ( a nuż znają jakieś obcojęzyczne nazwy,wtedy często podają je od razu). Brzmi może banalnie i trochę tradycyjnie, ale moim zdaniem jest to niegłupie - pozwala angażować uczniów.
W ogóle samo robienie ćwiczen z książki jest bez sensu. Trzeba tym dzieciakom dać jakiś cel, czemuś ma służyć takie zadanie. Ostatnio przyczepiałam podpisy do obazków na tablicy i udawałam, że nie widzę obrazka, musieli mi pomagać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2012, 15:28
GosiaS GosiaS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczenie dzieci wymaga od nas bycia nie tylko anglistą. Z dzieciakami trzeba tańczyć, śpiewać, rysować... Ciągle interesować je czymś nowym. Nauczyciel musi być kopalnią pomysłów. Niezbędna też jest cierpliwość i pogoda ducha. Przygotowywanie zajęć dla dzieci z pierwszych klas podstawówki zajmowało mi naprawdę dużo czasu, ale zajęcia z dzieciakami były dla mnie najbardziej satysfakcjonujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.