Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-14-2011, 12:31
Marta09 Marta09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie ulubieni pisarze anglojęzyczni

Cześć, jestem ciekawa jaki jest Wasz ulubiony pisarz anglojęzyczny??? Może macie jakąś godną polecenia książkę jego/jej autorstwa? Do moich ulubionych pisarzy bez wątpienia należy J.M. Coeztee. Polecam jego prozę psychologiczną na długie, jeszcze jesienne wieczory. Naprawdę wciąga!czekam na Wasze odpowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 12:38
qweasd qweasd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Neil Gaiman "American gods" i "Neverwhere". Bardzo dobrze się czyta, ciekawy język, a przede wszystkim wciągające historie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 12:58
chamedafne chamedafne jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno warto poznać twórczość Zadie Smith, w szczególności jej pierwszą powieść „Białe Zęby” (White Teeth). Książka otrzymała wiele nagród literackich, stając się międzynarodowym bestsellerem. Głównym tematem jest życie i problem tożsamości imigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii (oraz ich dzieci, już urodzonych na Wyspach). Zadie Smith jest świetną obserwatorką, jej proza jest pełna często gorzkich przemyśleń, a mimo to nie brakuje tam znakomitego humoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 14:59
bravenewworld bravenewworld jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście specjaliści od dystopii, tacy jak: George Orwell, Adolus Hauxley, Anthony Burgess czy Sir William Golding. Jestem również niepoprawną fanką Jacka Kerouaca i jego 'spontanicznej prozy'. Samuel Beckett powalił mnie na kolana swoją wizją 'teatru absurdu', a Mario Puzo i jego Ojciec Chrzestny to dla mnie wyrocznia. Lubię również wracać do Szatańskich Wersetów (Salman Rushdie) oraz sięgać po poezję T. S. Eliota, Philipa Larkina czy Sylvii Plath. Polecam również południowy gotyk w wykonaniu Williama Faulknera oraz Flannery O'Connor. Proza Jane Austin, F. S. Fitzgeralda czy kryminały Agathy Christie i Sir Arthura Conan Doyla, są to książki, dla mnie, ciągle żywe.
Stary 12-14-2011, 17:57
Anna1990 Anna1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam angielskiego pisarza Guy'a Burta. Może jego dorobek pisarski nie jest bardzo bogaty, ale jest to świetny autor powieści psychologicznych, czy też horrorów. Jego pierwsza książka (napisał ją w wieku 18 lat) i zarazem najpopularniejsza książka - "Bunkier" ('After the Hole") doczekała się ekranizacji. Osobiście bardziej podoba mi się jego inna powieść - "Sophie" - trzyma w napięciu do ostatniej kartki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 18:10
Waldek Waldek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja z kolei polecam Jacka Londona. Pisał fajne książki przygodowe (The Call of the Wild, White Fang). Także "Martin Eden" jest ciekawą powieścią - opowiada o życiu pisarza, który w młodości z książkami niewiele miał wspólnego. Jeśli ktoś lubi język dosyć formalny i wyszukane słownictwo to wszystko tam znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 20:51
Kattie Kattie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Zdecydowanie Stephen King i Terry Pratchett. Myślę, że o tym pierwszym nie trzeba wiele opowiadać, pisze bardzo dobre horrory i thrillery, a wiele jego powieści i nowel doczekało się ekranizacji, np. Pet Sematary, It, The Green Mile, The Mist, The Shining. Ten drugi jest znany przede wszystkim z serii Świat Dysku i z zawartego w niej sympatycznego, nieco ironicznego poczucia humoru.
Stary 12-14-2011, 21:10
ewel ewel jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mam sentyment do Wiliama Whartona i Ernesta Hemingwaya, bardzo lubię ich gawędziarski styl. Z poezji bardzo odpowiadają mi Wiliam Blake i Sylvia Plath, zwłaszcza odkąd na zajęciach omawialiśmy wiersz "Daddy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2011, 23:11
fredzell fredzell jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kazuo Ishiguro "Never Let Me Go", "The Remains of the Day", w swoich książkach wspaniale potrafi uchwycić to co "niewypowiedziane", bardzo klimatyczny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2011, 10:16
megan1 megan1 jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Joseph Heller, Kurt Vonnegut, Mario Puzo i Mark Haddon - niektóre pozycje przeczytałam po kilka razy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.