Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-29-2011, 14:50
Bentley Bentley jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Radom
Domyślnie Nauka przez film

Zastanawiam się czy oglądanie filmu z napisami w obcym języku może przynieść jakiekolwiek zauważalne efekty w nauce języka jakie jest wasze zdanie ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2011, 15:25
agni251 agni251 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A w jakim języku jest film? Myślę, że optymalnym rozwiązaniem jest ogłądanie filmu w języku X z napisami w języku X. Szczególnie w przypadku angielskiego czy francuskiego, gdzie wymowa różni się znacznie od pisowni. Jeśli chodzi np. o hiszpański lub włoski, to napisy nie są aż tak ważne, ale dobrze zawsze opatrzyć się trochę z pisownią. Jeśli chodzi Ci np. o polski film z angielskimi napisami itp., to powiedziałabym "czemu nie?". Jeśli zaczynasz naukę języka od podstaw, myślę że jest to niezłe ćwiczenie, które pozwoli Ci znacznie poszerzyć znajomośc słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2011, 16:59
kasia* kasia* jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Bentley Pokaż post
Zastanawiam się czy oglądanie filmu z napisami w obcym języku może przynieść jakiekolwiek zauważalne efekty w nauce języka jakie jest wasze zdanie ?
Oczywiście, nie ważne czy oglądamy angielski film i wspieramy się angielskimi napisami, czy też angielski film z polskimi napisami. W zależności od stylu uczenia się, każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Nie ma możliwości by po obejrzeniu filmu nie utkwiły nam w głowie często używane zwroty czy słownictwo. Zapewne metoda ta nie będzie wielką pomocą w nauce gramatyki, jednak pomoże nam w osłuchaniu się z językiem i lepszym zrozumieniu kontekstu, w którym należy użyć danego zwrotu/słowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-29-2011, 17:51
a_g_a a_g_a jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Owa kwestia była już wielokrotnie poruszana na forum. Np.:

[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=12850&highlight=napisy[/url]
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=12830&highlight=napisy[/url]
[url]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=13984&highlight=napisy[/url]

Korzystajmy z wyszukiwarki, by nie powielać istniejących już wątków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2011, 19:54
Kecher Kecher jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

oczywiscie ze tak!!!! Tu nie chodzi nawet o film, lecz w ogole o sluchanie jezyka obcego. Wiadomosci, seriale, programy przyrodnicze, reklamy, rozprawy sadowe przedstawiaja jezyk jakiego trudno doszukac sie w ksiazkach, i nie mam tu oczywiscie na mysli ksiazek do nauki jezyka. Dwie godziny dziennie ogladania tv tylko w jezyku obcym daje 'odczuwalne' efekty zaledwie po kilku tygodniach. "Lapiemy' nowe slowa, wyrazenia, rozwiazujemy zagadki kulturowe, stajemy sie wrazliwsi na rozne akcenty i odmiany jezyka, a przede wszystkim cwiczymy rozumienie ze sluchu. Ogladanie to jedna z lepszych metod wspomagajacych nauke jezyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2011, 20:30
chinagirl chinagirl jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Będą na pierwszym roku studiów duże problemy sprawiały mi zadania ze słuchu. Na początku nie wierzyłam, że coś da mi oglądanie seriali, myślałam, że to strata czasu bo większości nie zrozumiem. Zamiast tego wypożyczałam sterty kaset i książek z testami ze słuchu, ale efekt był marny. W końcu spróbowałam, aż z czasem zaczęłam coraz więcej rozumieć oraz przyswoiłam dużo nowych słów. Jeżeli to jest tylko możliwe powinniśmy oglądać i słuchać jak najwięcej w języku, którego chcemy się nauczyć, to klucz do sukcesu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2011, 23:09
kosatek kosatek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

niestety problem w tym, ze czasami ciezko o angielskie napisy do amerykanskich filmów
Po prostu amerykanom sa one nie potrzebne, a obcokrajowcy tworza jedynie swoje wersje jezykowe ze sluchu. Jedynie na firmowych dvd, czasami sa angielskie napisy do wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 10:57
litka76 litka76 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Przyborów
Domyślnie

Zdecydowanie jest pomocne. Przed egzaminami wstępnymi na studia często oglądałam filmy, żeby nauczyć się nowych słówek i zwrotów bardzo mi to pomagało
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2011, 11:37
Mona_84 Mona_84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem dużo daje nauka języka z filmów w oryginale - np oglądanie filmu z napisami angielskimi, albo z samym lektorem by przyzwyczaić się do języka mówionego.

Serdecznie polecam taką metodę nauki
Stary 09-04-2011, 18:16
Agnieszka Czarnul Agnieszka Czarnul jest offline
Podszyszkownik

Smile

Cytat:
Zamieszczony przez agni251 Pokaż post
A w jakim języku jest film? Myślę, że optymalnym rozwiązaniem jest ogłądanie filmu w języku X z napisami w języku X. Szczególnie w przypadku angielskiego czy francuskiego, gdzie wymowa różni się znacznie od pisowni.
Witajcie,

Zgadzam się całkowicie. Bardzo byłoby przydatne właśnie oglądanie filmu w oryginale z napisami w tym samym języku. Myślę, że wtedy jak nic będzie to skuteczne metoda i pozwoli wychwycić wiele niuansów językowych i skupić naszą uwagę na rozumieniu ze słuchu, z czym wielu z Nas ma problemy:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.