Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2011, 17:29
emi's Avatar
emi emi jest offline
Kumotr

Domyślnie Beaking Bad

Ostatnio zaczęłam tworzyć napisy do genialnego skądinąd serialu Breaking Bad i zorientowałam się, że nigdzie nie jest dostępna polska wersja tytułu, czyli, że takowa nie powstała. Na pewno powstrzymuje to potencjalnych widzów od zagłębienia się w fabułę, ponieważ tytuł nic nie mówi o tematyce serialu. Czy myślicie, że w Polsce jest oryginalny tytuł, ponieważ nikomu nie udało się wymyślić stosownego przekładu oddającego charakter serialu tak jak w języku angielskim? Co Wy byście zrobili z tym fantem, bo szczerze, myślę trzeci dzień i żadna z moich opcji nie nadaje się do publicznego cytowania....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2011, 10:31
mskassa mskassa jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja bym chyba zostawiła breaking bad. tytuł prosty, dobrze zapada w pamięć. nie przyszedł mi do głowy żaden polski odpowiednik, wszystko brzmi głupawo..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2011, 17:21
kwiatko22 kwiatko22 jest offline
Podszyszkownik

Miasto: Warsaw
Domyślnie

Cytat:
Napisał mskassa Zobacz post
ja bym chyba zostawiła breaking bad. tytuł prosty, dobrze zapada w pamięć. nie przyszedł mi do głowy żaden polski odpowiednik, wszystko brzmi głupawo..
Też jestem za tym aby pozostawić breaking bad takim jakim jest a więc nie ma co komplikować i szukać polskiego odpowiednika. Zresztą czym dłużej nie można znaleźć odpowiednika to świadczy to tylko o tym, że on nie istnieje. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2011, 23:26
Hombre's Avatar
Hombre Hombre jest offline
Kumotr

Miasto: Poznań
Domyślnie

W takich sytuacjach zamiast tłumaczenia często wymyślany jest inny tytuł w języku docelowym, odnoszący się naturalnie do fabuły serialu. Tworząc tłumaczenie amatorsko nie porywałbym się jednak na to.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 13:25
DanW DanW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie jesteś jedyną osobą, ja również zastanawiałem się nad polskim odpowiednikiem tytułu i wszystko co miałoby jakiekolwiek konotacje np. z chemią brzmią jak dla mnie tragicznie. A zatem zamiast tworzyć coś na siłę, lepiej pozostać przy oryginale. No chyba, że nagle nadejdzie jakieś olśnienie i objawi się idealny tytuł w wersji PL...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2011, 16:35
laurelindorinan laurelindorinan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby chyba pozostanie przy oryginalnym tytule, oryginalne tytuły dobrze zapadają w pamięć, a dzięki temu można uniknąć kwiatków pokroju tłumaczenia nazwy serialu "Third Watch" na brygadę ratunkową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.