Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-21-2009, 18:03
Mifa Mifa jest offline
Kumotr

Domyślnie Certyfikat z angielskiego

Czy warto robić ? Jeśli tak to w jakiej szkole ? ja natknąłem się na taką. pearsonpte.com/polish/Pages/home.aspx jak myślicie, czy będzie ona dobra ? 30% taniej od konkurencji niby jest..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2009, 09:00
katarzynaz katarzynaz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pewnie, że robić! A jak będziesz starać się o pracę, to jak potwierdzisz znajomość języka obcego? Tym, że miałaś w liceum? Chyba nie bardzo... Ja jestem jak najbardziej za. Według mnie warto zrobić first'a albo advance'a, zależy na jakim jesteś teraz poziomie. Oczywiście są też inne certyfikaty, ale te są wydawane przez British Council i uznawane na całym świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2009, 22:58
jenoty's Avatar
jenoty jenoty jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A to zależy. Ja mam CAE od 5 lat i nigdy mi się jeszcze nie przydał i pewnie mi się już nie przyda, bo jestem na studiach językowych ii po skończeniu ich ważniejszy będzie dyplom niż certyfikat. Jeśli jednak nie zamierzasz studiować języka to jak najbardziej popieram pomysł, choćby po to by mieć większą motywację do nauki i jakiś wymierny efekt pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2009, 23:30
aina's Avatar
aina aina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tylko tu jest jedna uwaga...
Jak z zakupami...nie zawsze warto kupować to, co najtańsze. Z certyfikatem też bym uważała i raczej wolałabym mieć taki, co do którego mogę być pewna, że będzie uznany przez np. pracodawce. Bo męczenie się nad certyfikatem (tańszym i może nawet prostszym), który nic nie da jest bezsensowne.
Nie wiem jak uznawane i określane są testy Pearson, więc trudno mi cokolwiek szczegółowo powiedzieć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2012, 14:14
santiago santiago jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jenoty Pokaż post
A to zależy. Ja mam CAE od 5 lat i nigdy mi się jeszcze nie przydał i pewnie mi się już nie przyda, bo jestem na studiach językowych ii po skończeniu ich ważniejszy będzie dyplom niż certyfikat. Jeśli jednak nie zamierzasz studiować języka to jak najbardziej popieram pomysł, choćby po to by mieć większą motywację do nauki i jakiś wymierny efekt pracy.
Zgadzam się, jeżeli nie chcesz iść na filologię tego języka to rób certyfikat jak najbardziej. Najbardziej rozpoznawalne to certyfikaty Cambridge, tylko zastanów się, czy na pewno chcesz uczyć się do certyfikatu z języka ogólnego (FCE, CAE itd). Może akurat Tobie bardziej przyda się angielski biznesowy (BEC)?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2012, 17:04
kluskap kluskap jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się, że jeśli nie wybiera się studiów językowych, to certyfikat warto zrobić. Raz, że się poćwiczy, podszlifuje język ucząc się do egzaminów, dwa - znajomość języka będzie udokumentowana. Ja mam CAE i kiedyś odpowiedni wpis w cv pomógł mi znaleźć pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2012, 17:22
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

certyfikat określa pewien poziom znajomości języka. jest więc dla potencjalnego pracodawcy ważną i niezwykle cenną informacją. jego posiadanie na pewno nikomu nie zawadzi - może tylko pomóc przy dalszym rozwoju zawodowym.
Stary 02-27-2012, 00:11
nalhia nalhia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawadzić nie zawadzi, ale swoje kosztuje Zgadzam się, że dla wielu osób BEC mógłby być bardziej przydatnym certyfikatem (nawet ze względu na rodzaj materiału, który trzeba do niego opanować), jest z resztą nawet nieco tańszy od egzaminów z j. ogólnego. Minus jest taki, że jego rozpoznawalność wśród osób mających blade pojęcie o sprawie jest niższa od popularnego FCE, ale zawsze w CV można dopisać jakiemu poziomowi w skali komisji europejskiej odpowiada dany certyfikat, jest szansa, że będzie to dla pracodawcy bardziej jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 08:51
JolantaS1982 JolantaS1982 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Powiem tak: nigdy nie wiadomo, kiedy taki certyfikat się przyda. Ja osobiście mam certyfikat potwierdzający znajomość języka na poziomie biznesowym LCCI (stopień 2). Dotychczas nikt z pracodawców o niego nie pytał, żebym pokazała do wglądu. Aż tu nagle całkiem niedawno okazał się ułatwieniem w dostaniu się do kręgu tłumaczy specjalistycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 14:08
monika_u monika_u jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Seville
Domyślnie

Myślę, że warto i sama zamierzam taki certyfikat zrobić. Cięgle zastanawiam się nad poziomem i czy lepiej przygotowywać się sama czy zapisać na kurs.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.