Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-07-2017, 18:17
carida27 carida27 jest offline
Kumotr

Domyślnie Czeskie książki

Jakie są Wasze ulubione czeskie książki? Wolicie czytać starszą literaturę czy raczej sięgacie po najnowsze dzieła ? Jaka była Wasza pierwsza przeczytana czeska książka ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2017, 16:39
ewawo ewawo jest offline
Kumotr

Miejscowość: Białowieża
Domyślnie ulubione czeskie książki

Z racji tego, że studiowałam slawistykę, a językiem kierunkowym był czeski, czytałam dużo czeskich książek swego czasu. Aktualnie tęsknię za literaturą, m.in. czeską, a czasu ciągle brakuje na wszystko. Ale te pozycje, które najbardzie zapadły mi w pamięć to: Josef Škvorecký: Zbabělci, Karel Čapek: Krakatit, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol - w tej wrażenie zrobiło na mnie prowadzenie fabuły w nieoczywisty sposób i wstrząsające zakończenie, Milan Kundera: Nesnesitelná lehkost bytí. Z pozycji lekkich, łatwych i przyjemnych - powieści Michala Viewegha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 14:45
niejustyna niejustyna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

'Hovno hoří', 'Máslem dolů' i inne książki Petra Šabacha - wszystkie lekkie i z polotem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 09:49
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ewawo Pokaż post
Z racji tego, że studiowałam slawistykę, a językiem kierunkowym był czeski, czytałam dużo czeskich książek swego czasu. Aktualnie tęsknię za literaturą, m.in. czeską, a czasu ciągle brakuje na wszystko. Ale te pozycje, które najbardzie zapadły mi w pamięć to: Josef Škvorecký: Zbabělci, Karel Čapek: Krakatit, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol - w tej autor wrażenie zrobiło na mnie prowadzenie fabuły w nieoczywisty sposób i wstrząsające zakończenie, Milan Kundera: Nesnesitelná lehkost bytí. Z pozycji lekkich, łatwych i przyjemnych - powieści Michala Viewegha.
Čapka i jego "Krakatit" nie miałam okazji czytać, mimo że ta pozycja leży na mojej półce z książkami ale za to czytałam "Inwazję jaszczurów" - niesamowicie dobry tytuł. U Fuksa to ja ceniłam utwór "Pan Theodor Mundstock" - również kapitalna końcówka. Kundera tak, ale na dłuższą metę okazuje się, że właściwie wszystkie jego utwory są o tym samym i Pan Viewegh, idealny jak chcemy przeczytać coś zabawnego i lekkiego dobra lista książek!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 09:54
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez niejustyna Pokaż post
'Hovno hoří', 'Máslem dolů' i inne książki Petra Šabacha - wszystkie lekkie i z polotem
Słyszałam o tym autorze, ale jakoś nigdy nie miałam okazji sięgnąć po jego książki dziękuję za przypomnienie, bo może teraz nadrobię straty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.