Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-06-2016, 22:48
Dariajk Dariajk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Język czeski czy słowacki?

Witam! Z którego języka jest najwięcej zleceń?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2017, 19:20
carida27 carida27 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cześć niestety nie odpowiem Ci na to pytanie, ponieważ nie mam niestety takiej wiedzy. Ale mogę służyć radą dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, który z tych dwóch języków wybrać do nauki. W szczególności swoją radę kieruję do osób, które mają problemy z wymową, konkretniej mają jakąś wadę wymowy. Może im być bardzo ciężko przyswoić czeskie "ř". które jest takim odpowiednikiem naszego połączenia rz z wibracją sama miałam z tym problemy, i właściwie dalej mam tylko może trochę mniejsze, bo pomogła mi wizyta u logopedy Dodam, że ten fonem nie występuje w języku słowackim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2017, 19:20
carida27 carida27 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dodatkowo język słowacki jest ograniczony przez tzw. rytmický zákon - z grubsza chodzi o to, że dwie długości nie mogą występować po sobie w sylabach, przez co może ten słowacki nie brzmi czas aż nadto sztucznie, kiedy trzeba przeczytać jakieś słowo z długościami, tak jak w przypadku czeskiego kázání [czyt: kaazaanii]

Ale jako że się uczę języka czeskiego, to polecam go wszystkim, nie tylko smakoszom czeskiego piwa !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.