Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-02-2013, 13:45
Jatylko Jatylko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak, to prawda z tym szokiem. Ja po powrocie do Polski byłem zaskoczony jak tu cicho i jakie powietrze fajne.
Tak czy siak chętnie wrócę do Chin jeszcze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2013, 17:10
kinga7916 kinga7916 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chiny przyciągają egzotyką. Całkiem inny świat. nie byłam, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się tam pojechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2013, 17:43
dosia dosia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie byłam, ale chciałabym pojechać, zobaczyć. Moja kuzynka była w podróży po większych miastach Chin, poleca i w tym roku wyjeżdża po raz drugi

Ostatnio edytowane przez toorin85 : 10-11-2015 o 14:21. Powód: Polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2013, 17:56
Zofka122 Zofka122 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hej, ja jestem właśnie w Szanghaju i muszę powiedzieć, że zastałam tu zupełnie inny świat, niż ten, którego się spodziewałam. Podczas gdy wyobrażałam sobie Chiny jako kraj przesiąknięty komunistyczną szarzyzną to co ujrzałam jest obrazem zgoła odmiennym. Ludziom chyba żyje się całkiem nieźle, wszechobecny jest pęd do bogacenia się i rosnący kult konsumpcji. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że Szanghaj w niewielkim stopniu daje wyobrażenie o reszcie Chin, niedługo wyruszę dalej, więc podzielę się moimi kolejnymi wrażeniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2013, 18:25
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli będziesz jechać szybkim pociągiem to przewertuj gazetki jakie tam są w siedzeniach - pewnie będzie jedna z moda a inna z inspekcjami pociągu i jakości jedzenia w wagonach przez urzędników.

Tez istotne są napisy na murach i jakie przesłanie maja. Niestety nie bylem w stanie zrozumieć większości.
W jakiej dzielnicy jesteś?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 00:08
hszonszcz hszonszcz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niedawno z koleżanką doszłyśmy do wniosku, że Chiny to jak zaraza. Mogłam tam narzekać, psioczyć na klimat, jedzenie, brud, hałas, denerwujące mnie cechy narodowe Chińczyków... A i tak już parę miesięcy po powrocie byłam skłonna do ponownego wyjazdu. Tak ma też wielu moich znajomych.
Co do szoku kulturowego - był, ogromny. Nie zapomnę brudnej, obskurnej knajpy, w której jadłam pierwszy obiad w Chinach. Zarówno miejsce, jak i danie polecili mi znajomi (Tajowie, to wiele wyjaśnia), ale ryż na ostro z ziemniakami, mnóstwem chilli i i kurczakiem wkrojonym tam chyba w całości? Makabra! Dawno tak nie płakałam nad talerzem ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 13:07
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak te łby kur bądź ich łapy są okropne - szczególnie w zupie.
W sklepach maja jakieś przysmaki typu ostre (niemal same) kości lub skóry itd.

Widzieliście może czarnego kurczaka ?
Załączone Grafiki
File Type: jpg 20120805_161615.jpg (92.1 KB, 5 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 14:36
akeja akeja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie akeja

Ja tam nie byłam, ale chyba zniechęcające są te tłumy. Mnie mogłyby nawet przerazić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2013, 21:31
870818 870818 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Zofka122 Pokaż post
Hej, ja jestem właśnie w Szanghaju i muszę powiedzieć, że zastałam tu zupełnie inny świat, niż ten, którego się spodziewałam. Podczas gdy wyobrażałam sobie Chiny jako kraj przesiąknięty komunistyczną szarzyzną to co ujrzałam jest obrazem zgoła odmiennym. Ludziom chyba żyje się całkiem nieźle, wszechobecny jest pęd do bogacenia się i rosnący kult konsumpcji. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że Szanghaj w niewielkim stopniu daje wyobrażenie o reszcie Chin, niedługo wyruszę dalej, więc podzielę się moimi kolejnymi wrażeniami.
Szanghaj w ogóle jest inny. Nie jest to też trafne określenie, ale powiedzmy, że jest nieco bardziej "cywilizowany" i sprzyjający turystom. Tylko bardzo deszczowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2013, 00:55
Atsi Atsi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez 870818 Pokaż post
Szanghaj w ogóle jest inny. Nie jest to też trafne określenie, ale powiedzmy, że jest nieco bardziej "cywilizowany" i sprzyjający turystom. Tylko bardzo deszczowy
Gdy wspominam Szanghaj mam bardzo różne odczucia, ale to chyba przez to, że porównuję go zawsze do Pekinu. W porównaniu z Pekinem jest o wiele bardziej "europejski", a przez to taki jakby przyjazny, ale znów nie do końca, bo to są jednak wciąż Chiny W Szanghaju byłam na Chiński Nowy Rok, więc miasto było wyludnione, przez co mogło sprawiać wrażenie spokojniejszego (gdyby nie to, że przez ponad tydzień nieustannie odpalali te wstrętne hałasujące chińskie fajerwerki!). Na pewno w Szanghaju jest cieplej niż w Pekinie, ale jest też bardziej mokro, a ja nie przepadam za wilgocią. Czy sprzyja turystom trudno mi ocenić, wszędzie w Chinach sprzyjają turystom, żeby z nich wyciągnąć pieniądze za wstęp do kolejnych atrakcji - pod tym względem Szanghaj niczym się nie różni od innych miast.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.