Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-22-2017, 15:10
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Powieści na zajęciach z literatury brytyjskiej

Był podobny temat odnośnie literatury amerykańskiej, to może tutaj też macie coś ciekawego do powiedzenia. Jakie książki, autorów zapamiętaliście najlepiej, a co było dla was katorgą?

Z mojej strony Jane Austen i Aldous Huxley to prawdziwi mistrzowie. "Brave New World" rzeczywiście zabrał mnie do innego świata, a Austen po prostu uwielbiałam już wcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2017, 15:41
okufoki okufoki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

dla mnie najciekawsza była współczesna literatura, szczególnie Kazuo Ishiguro "Never Let Me Go", "The Remains of the Day"- polecam nie tylko aspirującym anglistom

Za to niezbyt dobrze wspominam "The Portrait of the Artist as a Young Man" Jamesa Joyce'a, ale jako że to klasyka to niestety trzeba przebrnąć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2017, 15:03
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najlepiej wspominam również Ishiguro, oprócz tego Oscar Wilde oraz Colm Toibin Brooklyn, niestety Toibin rzadko pojawia sie w podstawowym programie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2017, 15:07
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"The Portrait of the Artist as a Young Man" Jamesa Joyce'a to rzeczywiście nie był łatwy orzech do zgryzienia, jednak po jakimś czasie książka mnie zainteresowała i wynotowałam nawet kilka bardzo mądrych cytatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2017, 22:07
justczak justczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardzo podobała się książka pt. "The Picture of Dorian Gray" Oscara Wilde'a oraz cała dyskusja na jej temat na zajęciach. Książka kontrowersyjna i skłaniająca do refleksji - polecam tym, którzy lubią filozoficzne przemyślenia na temat piękna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 08:52
Wilk's Avatar
Wilk Wilk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Jane Eyre Charlotte Bronte, klasyk literatury angielskiej. Uważana za jedną z pierwszych powieści feministycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 18:55
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też podobał mi się "The Portrait of Dorian Gray" a katorgą były wiesze po staroangielsku i "Canterbury Tales".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-07-2017, 10:50
bartosw bartosw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie najlepszą powieścią jaką przyszło mi czytać była "Mrs Dalloway" Uwielbiam ją za język i to w jaki sposób tekst po prostu płynie. Po dłuższym zastanowieniu, żadnej z książek nie wspominam z jakąś szczególną niechęcią poza Podróżami Guliwera.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2017, 16:15
kasiagniadek9 kasiagniadek9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie powieści brytyjskie

Mi najbardziej podobały się następujące powieści/autorzy:
Jane Austen ( właściwie wszystkie pozycje, chociaż na zajęciach przerabialiśmy tylko Pride and Prejudice)
Frankenstein (Mary Shelley)
Waiting for Godot (Becket)
Never Let Me Go (Kazuo Ishiguro)

Ciężko czytało mi się oczywiście Beowulfa ( co prawda nie jest to powieść, ale przerabialiśmy na zajęciach, dlatego, o tym piszę)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2017, 14:40
rita.ki95 rita.ki95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również bardzo podobała mi się "Jane Eyre", którą wybrałam nawet do pracy licencjackiej Nie mogłam natomiast przebrnąć przez "Beowulfa". Zresztą na samo wspomnienie tego utworu aż mną wzdryga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.