Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-22-2017, 15:10
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Powieści na zajęciach z literatury brytyjskiej

Był podobny temat odnośnie literatury amerykańskiej, to może tutaj też macie coś ciekawego do powiedzenia. Jakie książki, autorów zapamiętaliście najlepiej, a co było dla was katorgą?

Z mojej strony Jane Austen i Aldous Huxley to prawdziwi mistrzowie. "Brave New World" rzeczywiście zabrał mnie do innego świata, a Austen po prostu uwielbiałam już wcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2017, 15:41
okufoki okufoki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

dla mnie najciekawsza była współczesna literatura, szczególnie Kazuo Ishiguro "Never Let Me Go", "The Remains of the Day"- polecam nie tylko aspirującym anglistom

Za to niezbyt dobrze wspominam "The Portrait of the Artist as a Young Man" Jamesa Joyce'a, ale jako że to klasyka to niestety trzeba przebrnąć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2017, 15:03
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja najlepiej wspominam również Ishiguro, oprócz tego Oscar Wilde oraz Colm Toibin Brooklyn, niestety Toibin rzadko pojawia sie w podstawowym programie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2017, 15:07
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"The Portrait of the Artist as a Young Man" Jamesa Joyce'a to rzeczywiście nie był łatwy orzech do zgryzienia, jednak po jakimś czasie książka mnie zainteresowała i wynotowałam nawet kilka bardzo mądrych cytatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2017, 22:07
justczak justczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardzo podobała się książka pt. "The Picture of Dorian Gray" Oscara Wilde'a oraz cała dyskusja na jej temat na zajęciach. Książka kontrowersyjna i skłaniająca do refleksji - polecam tym, którzy lubią filozoficzne przemyślenia na temat piękna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-06-2017, 08:52
Wilk's Avatar
Wilk Wilk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Jane Eyre Charlotte Bronte, klasyk literatury angielskiej. Uważana za jedną z pierwszych powieści feministycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2017, 09:41
ania0207's Avatar
ania0207 ania0207 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie książki

Wiele powieści zapada w pamięć, jednak zajęcia z literatury dziecięcej były nad wyraz zapadły w pamięć. w szczególności Peter Pan J. M. Barrie'go . Motyw często poruszany w innych powieściach, jak również w muzyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2017, 12:29
VariousNoises VariousNoises jest offline
Kumotr

Domyślnie

To zawsze były moje ulubione zajęcia, lubiłam właściwie wszystko, od początku do końca Ze wspomnianych: Never Let Me Go zdecydowanie zapada głęboko w pamięć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2017, 17:38
Nefte Nefte jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Trochę podobnie jak autor tego tematu - Aldous Huxley jest moim zdaniem geniuszem, lecz Jane Austin była dla mnie istną katorgą. Z tematyki dystopii George Orwell jest także fantastycznym autorem. Poza tymi autorami najprzyjemniej wspominam literaturę współczesną i częściowo z okresu wiktoriańskiego, a najgorzej wspominam pojedyncze tytuły rozsiane po wszelakich epokach lecz osobiście zawsze ciężko przebrnąć mi przez literaturę feministyczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2017, 23:05
paulinagorska paulinagorska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Najlepiej wspomiam "Panią Dalloway", z resztą wybrałam potem inną książkę Woolf do pracy licencjackiej. Za staroangielskimi utworami nie tęsknię
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.