Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-06-2013, 23:47
KarolinaAnd KarolinaAnd jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Koszalin
Domyślnie Platformy e-learningowe

Korzystaliście kiedyś z platform e-learningowych do nauki gramatyki lub słówek? Uważacie to za skuteczne narzędzie do nauki języka?

Ja w ten sposób poszerzam swoje słownictwo, bo nudzi mnie wkuwanie słówek... Zauważam różnicę w szybkości i skuteczności przyswajania nowych słów/zwrotów, jednak forma jest dość monotonna...

Jakie macie zdanie na ten temat?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 10:15
Doma Doma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolinaAnd Pokaż post
Korzystaliście kiedyś z platform e-learningowych do nauki gramatyki lub słówek? Uważacie to za skuteczne narzędzie do nauki języka?

Ja w ten sposób poszerzam swoje słownictwo, bo nudzi mnie wkuwanie słówek... Zauważam różnicę w szybkości i skuteczności przyswajania nowych słów/zwrotów, jednak forma jest dość monotonna...

Jakie macie zdanie na ten temat?
Myślę, że to zależy od preferencji. Osobiście wolę uczyć się z książek, na których mogę robić ołówkiem krótkie notatki, zaznaczać mniej lub bardziej istotne rzeczy, no i wzrok się tak nie męczy Zależy do czego jest się przyzwyczajonym. drugiej strony, takie platformy, to na pewno fajna alternatywa dla młodych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 10:43
Karya Karya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Brałam kiedyś udział w kursie językowych przez skype i korzystałam z platformy iknow (smart.fm) kiedy jeszcze dostęp był bezpłatny. Myślę, że jeśli nie masz fizycznej możliwości uczestnictwa w kursie, to jest to zdecydowanie pomocne rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 11:58
kasiafil87 kasiafil87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Te platformy sąskuteczne dla osob bardzo aktywnych, jak najbardziej polecam w takich sytuacjach.
Stary 10-07-2013, 13:42
MilenaCz90 MilenaCz90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Idealne dla młodzieży uzależnionej od komputerów i uczulonych na książki i wszystko co ma książkopodobny wygląd x]
I wygodne. Ale ja wole sobie pobazgrolić na papierze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 16:45
lociek26 lociek26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie platformy są pomocne ze względu na multimedialny charakter kursów, co sprzyja poprawianiu zdolności językowych. Osobiście preferuję jednak ćwiczenia w wersjach papierowych, ale cóż zapewne to kwestia przyzwyczajenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 18:54
Varyesha Varyesha jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie takie portale jak Livemocha, oferujące naukę języka online wraz z odzewem ze strony użytkowników używających danego języka jako ojczystego, są dobrym wsparciem dla tradycyjnych metod papierowych. Z jednej strony wygodnie jest móc pracować przy laptopie, ale to jednak nie to samo co samodzielnie przygotowany plik fiszek, nad którymi się nasiedziało, albo pogreźdana podczas dzielnego zakuwania lista phrasal verbs no i z laptopem ciężko chodzić i czytać na głos to czego się uczy, a ja właśnie tak preferuję wkuwanie dat, słówek czy pojęć, więc w takich przypadkach kserówka czy wydruk wygrywają z nieuczciwą przewagą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 20:16
juare juare jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem takie platformy nie są dla wszystkich. Dlaczego? Otóż, aby taka nauka miała sens, trzeba mieć w sobie przede wszystkim dużo samodyscypliny i chęci do nauki. Jeżeli ktoś tego nie ma, to niestety ale nie zmobilizuje się do nauki... Osobiście jest to dla mnie fajna alternatywa i czasem sięgam na kursy e-learningowe, jednakże w 100 procentach wolę te na żywo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2013, 20:24
malgorzata85 malgorzata85 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KarolinaAnd Pokaż post
Korzystaliście kiedyś z platform e-learningowych do nauki gramatyki lub słówek?
Tak, ja korzystałam z platformy, ale nie do końca do nauki słówek czy gramatyki tylko do rozwiązywania testów na studiach. Kiedyś myślałam, że taka nauka słownictwa itp. nie jest wystarczająca, że to nie to samo co praca z nauczycielem. Teraz jednak sama chciałabym spróbować nauki jęz. rosyjskiego właśnie przez platformę z powodu braku czasu na kursy poza domem. Może ktoś z Was miał już takie doświadczenia w nauce z tym właśnie językiem? Możecie coś polecić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2013, 15:04
beafur beafur jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każda metoda nauki jest dobra, jęśli tylko towarzyszy jej silna motywacja i systematyczność. W przypadku kursów e-learningowych o to drugie jest nieraz trudno - wiem to z własnego doświadczenia .Ale ogólnie to nauka przez Internet jest b.dobra , szczególnie jeśli widzi się teraz cenniki szkół językowych oferujących tradycyjną metodę nauczania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.