Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-06-2016, 16:23
Nnacia Nnacia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Języki obce, które opłaca się znać

Hej
Jakich języków warto się uczyć w dzisiejszych czasach? Lub inaczej, jaki język opłaca się znać bo jest przydatny na rynku pracy ? Hiszpański, na który jest duże zainteresowanie? A może norweski?
Jak uważacie?

Ostatnio edytowane przez adamekdominika : 08-05-2016 o 00:37. Powód: nieużywanie polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2016, 16:46
kolorowa kolorowa jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Oczywiście angielski to standard i rozumiem, że mówimy tu o drugim języku obcym.
Wg mnie wszystko zależy od tego, w której części Polski mieszkasz. Np. przy granicy niemieckiej to wiadomo, że jeśli znasz niemiecki to Ci się to przyda bardziej niż powiedzmy francuski. Albo na południu warto znać czeski, bo tam jest dużo firm, które z Czechami współpracują.
Słyszałam też, że osoby znające języki skandynawskie są poszukiwane i że największy problem jest ze znalezieniem kogoś, kto włada duńskim (akurat interesuję się tematem, bo sama studiuję duński).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2016, 16:50
aniolek91 aniolek91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obserwując rynek pracy widać że angielski na poziomie C1 jest mile widziany. Do tego niemiecki i francuski. Osoby z językiem francuskim mogą liczyć też na dużo wyższe zarobki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2016, 21:54
Slawistka Slawistka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kolorowa Pokaż post
(...) Albo na południu warto znać czeski, bo tam jest dużo firm, które z Czechami współpracują. (...)
Nie tylko na południu, sporo ofert pracy z językiem czeskim pojawia się także np. w Warszawie. W ogóle jeśli chodzi o języki słowiańskie, to (z tego co obserwuję) najczęściej szukają kogoś z czeskim. Fakt, że zwykle to call center, ale zarobki są niezłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2016, 09:47
laurajoanna laurajoanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie opłacalne języki obce

Z tego co widziałam podczas poszukiwania pracy ttaj w Polsce, ten język, którego wszędzie firmy szukają to niemiecki. Ostatnio zaczyna się pojawić potrzeba języka niderlandzki, ale nic do porównania z niemieckim!
Miałam zamiar zaczynać naukę tego języka, ale naprawdę jego fonetyka w ogóle nie podoba mi się...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-08-2016, 12:06
Netrapisu Netrapisu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski, to wiadomo, a oprócz niego niemiecki, francuski i języki skandynawskie, takie wnioski wysnułam z własnych obserwacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2016, 18:41
Dorota94 Dorota94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski obowiązkowo, ale teraz znać jakiś język więcej, np hiszpański, bo dużo ludzi na świecie się nim posługuje. Też słyszałam, że sporo pracodawców szuka osób, które znają języki skandynawskie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2016, 15:41
okurcze okurcze jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podobno słowiańskie się teraz fajnie sprzedają, może poza rosyjskim, on jest jednak dosyć sztampowy. Kolega nawet ostatnio dostal prace w tivron, odpowiada za team obsługujący klientów z Czech i jest calkiem zadowolony
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2016, 17:19
ms_ ms_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto spojrzeć z kim prowadzimy wymianę gospodarczą. Niemiecki wysuwa się na pierwsze miejsce, gdzieś dalej są nasi pozostali sąsiedzi, Francja, a także Włochy. Ewentualnie można też zobaczyć ile obcych firm prowadzi u nas działalność. W zestawieniach, które przeglądałam było sporo szwedzkich, więc myślę, że znajomość języków skandynawskich też nie zaszkodzi. Można też kierować się modą, ostatnio jest bum na hiszpański, ludzie chętnie się go uczą, coraz częściej pojawia się w szkołach, więc jeżeli ktoś chce być lektorem to raczej nie powinien narzekać na brak pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2016, 18:01
Els R Els R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kolorowa Pokaż post
Oczywiście angielski to standard i rozumiem, że mówimy tu o drugim języku obcym.
Wg mnie wszystko zależy od tego, w której części Polski mieszkasz. Np. przy granicy niemieckiej to wiadomo, że jeśli znasz niemiecki to Ci się to przyda bardziej niż powiedzmy francuski. Albo na południu warto znać czeski, bo tam jest dużo firm, które z Czechami współpracują.
Słyszałam też, że osoby znające języki skandynawskie są poszukiwane i że największy problem jest ze znalezieniem kogoś, kto włada duńskim (akurat interesuję się tematem, bo sama studiuję duński).
W zeszłym roku chętnych na filologię szwedzką w Krakowie było ponoć 17 osób na miejsce, tj proporcjonalnie więcej niż na prawo czy medycynę.

Z drugiej strony, rynek się w końcu zapełni
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.