Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2018, 18:25
Selina Selina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Całkiem poważnie rozważam zamieszkanie za granicą, ale czy na stałe? Ciężko powiedzieć, ja nie miałabym nic przeciwko, jednak wiem, że mój partner chciałby w końcu wrócić do Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 14:29
Annnie Annnie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uważam siebie za kosmopolitkę i nie miałabym problemu z zamieszkaniem w jakimkolwiek innym miejscu. Myślę, że w dużym stopniu jest to spowodowane moją rodziną, która od wielu lat jest porozrzucana po całym świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2018, 15:21
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aktualnie widzę dla siebie jedynie możliwość mieszkania w Niemczech (poza Polską oczywiście), gdzie już spędziłam część swojego życia, gdyż innych kultur jeszcze na tyle nie poznałam. Myślę, że człowiek jest się w stanie przystosować do życia w wielu krajach, potrzeba na to tylko czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2018, 21:12
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Człowiek może bez problemu przystosować się do życia w innym państwie, Często jest tak, że zapuszczamy korzenie i nie chcemy wracać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 14:35
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mam kilku znajomych, którzy mieszkają za granicą. Każdy potwierdza, że nie da się tam nigdy poczuć w 100% jak u siebie. Podobnie jak my patrzymy na imigrantów, jakkolwiek tolerancyjnie i pokojowo bylibyśmy do nich nastawieni, to oni zawsze będą "obcymi". Jeśli chodzi o specjalistów, to pierwszeństwo chyba wciąż mają urodzeni w kraju, a pozostałe miejsca pracy to te odrzucone przez rodowitych ze względu na słabe warunki i płace.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2018, 15:24
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dobre pytanie. Nie chciałabym być obywatelem żadnego innego państwa - uważam, że jedno obywatelstwo wystarczy. Nie przeszkadzało mi to zamieszkać na kilka lat w Wielkiej Brytanii. Czuję, że zarówno Polska, jak i Wielka Brytania są moim domem, ale obywatelką jestem tylko Polski...i Unii Europejskiej!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2018, 15:18
NataliaPe NataliaPe jest online
Kumotr

Domyślnie

Jeśli nie Polska to Ameryka Północna lub Holandia. Aczkolwiek najchętniej nie osiadałabym w jednym miejscu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2018, 16:39
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkałam w Anglii 3 lata, pół roku we Włoszech, pół roku w Niemczech... a teraz wyjeżdżam do Meksyku. W każdym z tych miejsc (łącznie z Polską) są rzeczy, które kocham i rzeczy, których absolutnie nie znoszę. Uważam, że wyjazd zagranicę nie jest dla każdego, lecz warto jednak skorzystać z możliwości jakie daje nam UE i spróbować, jeśli oczywiście nie trzymają nas poważne zobowiązania w kraju. Taki wyjazd jest bardzo rozwijający i pomaga docenić to co mamy w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 11:45
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie widzę się w roli obywatela jakiegokolwiek kraju innego niż Polska ale gdybym już miała wybierać to byłaby to Anglia, jedynie ze względu na mentalność Anglików w której potrafię się odnaleźć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 18:06
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Również nie wyobrażam sobie zamieszkać w innym kraju na stałe. Chyba zbyt wiele mnie tu "trzyma": rodzina, znajomi, czy nawet więź z innymi, którą ciężko zrozumieć i wyjaśnić. Tutaj dorastałam, przeżywałam piękne chwile i czuję się swobodnie. W innym kraju jednak musiałabym posługiwać się codziennie swoim językiem B, co byłoby dla mnie uciążliwe i chyba czułabym się obco.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.