Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2018, 18:02
Luki55 Luki55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Języki przyszłości

Jak sądzicie, nauka którego języka bedzie przydatna w przyszłości?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 18:09
Joanna25 Joanna25 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chiński. Mysle ze ekspansja tego kraju powoli bedzie dotyczyc innych obszarow niz tylko gospodarki, a tym samym coraz popularniejszy zrobi sie rowniez ich jezyk.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 19:10
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się, też jako pierwszy przyszedł mi do głowy chiński. Nawet na polskim rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na tłumaczy tego języka, jest coraz więcej wymiany biznesowej między Chinami a zachodnimi państwami. Na dodatek gramatyka i struktura tego języka jest taka, żę od razu jesteśmy wrzuceni w inny świat, inne schematy myślenia, dużo bardziej uporządkowane, a tego chyba potrzeba dzisiejszemu światu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 19:57
vviktoria vviktoria jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mi również jako pierwszy do głowy przychodzi język chiński (ze względu na duże znaczenie Chin w zakresie np. handlu). Poza chińskim myślę, że przyszłościowe mogą być języki skandynawskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 13:21
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Zgadzam się z poprzednikami, potwierdza to też zwiększająca się ciągle liczba osób wybierających sinologię, czy studia wschodnie. Wiem jednak od znajomych studentów, że są to kierunki bardzo wymagające. Myślę jednak, że ciężka praca może im się opłacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 05:54
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Manila
Domyślnie

Chiński jest przydatny, ale jeśli ma się czas i wytrwałość, bo to trudny język, a poziom A2 do niczego się nie nada. Sama utknęłam na tym etapie i profesjonalnie nie moge z tego jezyka skorzystać, bo w biznesie trzeba co najmniej B1-B2.
Natomiast przeglądając oferty pracy dla tlłumaczy powiem, że najczęściej widuję zapotrzebowanie na tłumaczy języka japońskiego.
Za to do podróży po świecie polecam hiszpański; z tym językiem spotkałam się najwięcej razy, a dodam, że nie byłam nawet w Ameryce Południowej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 07:00
przemekm przemekm jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że dominująca pozycja języka angielskiego jeszcze długo pozostanie niezachwiana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 08:17
Gringa Gringa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Niektórzy uważają, że językami przyszłości są Java, SQL, Python...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 12:02
cassie97 cassie97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gringa Pokaż post
Niektórzy uważają, że językami przyszłości są Java, SQL, Python...
Gringa odpowiedź idealna. Wiadomo że języki programowania są coraz częściej wymagane np. w pracy. Teraz nawet dzieci w podstawówce uczą się programować, gdzie jeszcze parę lat temu to było nie do pomyślenia.
Jeśli chodzi o języki mówione to zdecydowanie zgadzam się z resztą wypowiedzi, chiński jest coraz bardziej popularny. Według mnie całkiem popularny stał się również język hiszpański i w przyszłości będzie on również bardzo na czasie ze względu na jego masowe użycie w Ameryce Południowej, jak również w Ameryce Północnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 21:45
nina12's Avatar
nina12 nina12 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że chiński, angielski, hiszpański oraz arabski. Sama chciałabym nauczyć się tego ostatniego, bo wydaje się coraz bardziej potrzebny. Ale wszystko może się zmienić. I w sumie wydaje mi się, że należy patrzeć też bardziej lokalnie, tzn. co może Ci się przydać w danym regionie w danym okresie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.