Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-19-2018, 20:41
MSZ94 MSZ94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Ania zaręczyn nie odrzuciła bo przy pierwszych oświadczynach dostał kosza i do żadnych zaręczyn nie doszło.
Źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że dostał kosza i pomimo tego nie podjął żadnych poważnych kroków, żeby się odkochać. Poza tym romantyzm romantyzmem, ale ma to tyle wspólnego z realnym światem, co miłość w komediach romantycznych z rzeczywistością. Na papierze i na ekranie wszystko dobrze wygląda, gdyby ktoś chciał się na tym wzorować, to źle by na tym wyszedł. Przynajmniej taka jest moja opinia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2018, 10:30
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez MSZ94 Pokaż post
Źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że dostał kosza i pomimo tego nie podjął żadnych poważnych kroków, żeby się odkochać. Poza tym romantyzm romantyzmem, ale ma to tyle wspólnego z realnym światem, co miłość w komediach romantycznych z rzeczywistością. Na papierze i na ekranie wszystko dobrze wygląda, gdyby ktoś chciał się na tym wzorować, to źle by na tym wyszedł. Przynajmniej taka jest moja opinia.
No, coś tam się kręcił przy jakiejś Krystynie.
Gdyby komedie romantyczne miały coś wspólnego z realnym światem to nie byłyby komediami romantycznymi tylko tragediami, w najlepszym razie zwykłymi filmami obyczajowymi. I wydaje mi się, że żadna z dziewczyn się na nich nie wzoruje. To taka chwila relaksu i ucieczki od szarej codzienności. I właśnie dlatego tak dobrze się je ogląda bo przedstawiają świat idealny ( w tym przypadku bardziej dla kobiet niż facetów).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2018, 20:07
MSZ94 MSZ94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
No, coś tam się kręcił przy jakiejś Krystynie.
Gdyby komedie romantyczne miały coś wspólnego z realnym światem to nie byłyby komediami romantycznymi tylko tragediami, w najlepszym razie zwykłymi filmami obyczajowymi. I wydaje mi się, że żadna z dziewczyn się na nich nie wzoruje. To taka chwila relaksu i ucieczki od szarej codzienności. I właśnie dlatego tak dobrze się je ogląda bo przedstawiają świat idealny ( w tym przypadku bardziej dla kobiet niż facetów).
Masz sporo racji Zwykle unikam komedii romantycznych, i chcąc uciec od szarej codzienności oglądam horrory. Co kto lubi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-22-2018, 10:14
jjoshaa jjoshaa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie pamiętam bardzo dokładnie książek, ale myślę, że ten serial nie ma aż tak wiele wspólnego z nimi, ale mnie to nie przeszkadza - ogromnie podoba mi się to jak "diversed" jest ten serial.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2018, 00:11
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Bardzo mi się ten serial podoba! A podchodziłam do niego z dużą rezerwą, bo "Ani z Zielonego Wzgórza" nie cierpię. Generalnie Ania jako postać do mnie nie przemawia, jest zbyt energiczna, wesoła, optymistyczna - męczą mnie tacy ludzie i tak samo męczą mnie takie postaci. Natomiast tutaj, chociaż wciąż trochę za dużo tej wspaniałości świata, wydaje mi się bardziej przystępna. Może to być również zasługa tego, że świat przedstawiony w "Anne with an E" jest mimo wszystko realistyczny. Dobrze odzwierciedla realia XIX wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2018, 18:11
mw123 mw123 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obejrzałam z ciekawości - "Anię z Zielonego Wzgórza" bardzo lubiłam jako dziecko i ciekawiło mnie, co zrobili w formie serialu. Jest trochę różnic, ale urzekł mnie dobrze oddany klimat XIX wieku jak i sama bohaterka - nie da się jej nie lubić ;d
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2018, 18:45
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez OlaChrapek Pokaż post
Bardzo mi się ten serial podoba! A podchodziłam do niego z dużą rezerwą, bo "Ani z Zielonego Wzgórza" nie cierpię. Generalnie Ania jako postać do mnie nie przemawia, jest zbyt energiczna, wesoła, optymistyczna - męczą mnie tacy ludzie i tak samo męczą mnie takie postaci. Natomiast tutaj, chociaż wciąż trochę za dużo tej wspaniałości świata, wydaje mi się bardziej przystępna. Może to być również zasługa tego, że świat przedstawiony w "Anne with an E" jest mimo wszystko realistyczny. Dobrze odzwierciedla realia XIX wieku.
Strasznie ponure te realia, za bardzo Dikcensowskie jak na mój gust (zwłaszcza na początku serialu). Wiele wątków dostosowanych trochę na siłę do współczesnej poprawności politycznej, np wątki homoseksualne (przynajmniej trzy postacie z nim powiązane).
Serial jako serial interesujący ale nie wiem czy chciałabym w serialowym Avonlea zamieszkać (w przeciwieństwie do książkowego). Chwilami jest to miejsce za bardzo posępne a wielu ludzi wręcz odpychających.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 19:11
gkinga gkinga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Muszę przyznać, że rzeczywiście można dostrzec różnice między książką a serialem, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Aktualnie jestem w trakcie i bardzo przyjemnie mi się go ogląda, można się wciągnąć . Każdemu polecam przekonać się osobiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.