Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Ogłoszenia
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-15-2018, 05:01
hyvyys's Avatar
hyvyys hyvyys jest offline
Starszy Kumotr

Wink Rozszerzenie dla Netflixa na Firefoksie – Subflix

Jeśli używacie Netflixa, może niektórzy z Was wahają się czasem, czy oglądać bez napisów, ambitnie, i ćwiczyć listening, czy jednak włączyć jednak choćby oryginalne napisy.

Ponieważ sam miewam takie rozterki, co kończyło się tak, że oglądałem bez napisów, ale czasem cofałem i włączałem napisy, bo nie potrafiłem zrozumieć ze słuchu... napisałem rozszerzenie dla przeglądarki Firefox, które umożliwia jednym naciśnięciem klawisza:
  • podejrzenie kilku ostatnich napisów - domyślny klawisz to [z],
  • schowanie/przywrócenie zwykłych, bieżących napisów (bez ponownego buforowania, które czasem jest obecne przy ręcznym przełączaniu napisów) - domyślny klawisz to [x],
  • przełączenie języka napisów (to tylko skrót do funkcjonalności Netflixa dostępnej kursorem myszy, może pojawić się buforowanie) - domyślny klawisz to [c].

Mam nadzieję, że może komuś się przyda. Jeśli ktoś się skusi, dajcie znać, jak się sprawdza i której funkcji używacie najchętniej. Polecam także dostroić wtyczkę do swoich potrzeb i do charakterystyki materiału, który oglądacie - w opcjach dodatku można zmienić:
  • skróty klawiszowe,
  • liczbę podglądanych napisów,
  • okres czasu, po jakim nowy napis zostanie dodany do listy podglądanych (aby uniknąć przeczytania bieżącego napisu, kiedy chcemy tylko podejrzeć poprzedni),
  • skalowanie rozmiaru czcionki podglądanych napisów.

Link:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/subflix/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2018, 09:57
krakers3252 krakers3252 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

wow super, dzięki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2018, 12:13
EveAnne's Avatar
EveAnne EveAnne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wspaniały pomysł, jestem pod wrażeniem. Zwłaszcza przywracanie napisów bez buforowania na nowo będzie u mnie przydatne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2018, 17:30
thorus26 thorus26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Naprawdę bardzo dobra robota, i szacunek za włożony wysiłek. Sam przyznam, że ustaliłem sobie 3 stopnie trudności oglądania filmów i seriali na Netflixie. Pierwszy stopień to oglądanie filmów/seriali anglojęzycznych z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami polskimi. Drugi to napisy angielskie, zaś trzeci - bez napisów. Cały czas staram się trzymać tego 3-ego stopnia, ale są seriale (np. o tematyce prawniczej) gdzie nie jestem w stanie zrozumieć wszystkiego ze słuchu, więc muszę uciekać się do napisów anglojęzycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.