Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-01-2018, 20:19
paulina14's Avatar
paulina14 paulina14 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ernix Pokaż post
Niektóre koncepty gramatyczne i pochodzenie słów są podobne np. w języku angielskim i francuskim Co grozi jednak kalkami językowymi - odkąd poświęciłam całą swoją uwagę językom romańskim, bardzo trudno jest mi się przestawić na angielski. Ciągle mam ochotę "zangielszczać" francuskie lub włoskie słowa, składnię zdań itd.
Ja tak miałam w drugą stronę! Kiedy zaczynałam się uczyć francuskiego, weszło mi w krew myślenie "po angielsku" i konstruowanie z tą pomocą zdań francuskich. Na początku całkiem dobrze na tym wychodziłam Zresztą jak ktoś już zauważył, wiele jest podobnych słów w obu językach, co nie dziwi biorąc pod uwagę siłę francuskich wpływów w angielskim.
Ale wiadomo: jak ze wszystkim, tak i tu trzeba uważać, żeby nie zacząć robić kalk z angielskiego w miejsce kalk z polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 18:23
AgaU AgaU jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziwi mnie trochę, że ktoś kto studiuje języki romańskie uważa, że angielski jest trudny. Ja sama uważam, że jest jednym z łatwiejszych języków obcych. Dodatkowo biorąc pod uwagę jego "wszechobecność" powinno być wszystkim raczej łatwiej niż trudniej opanować ten język. Jeśli chodzi o opinie, że jest brzydki, no cóż, o gustach się nie dyskutuje, ale myślę, że wystarczy tutaj poszukać materiałów do nauki przygotowanych przez native'ów i język od razu stanie się ładniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 02:47
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie angielski ( mimo, że nie na najwyższym poziomie ) był bardzo pomocny w nauce języka hiszpańskiego. Gdybym miała do wyboru w szkole podstawowej nauki angielskiego albo łaciny- wybrałabym oczywiście łacinę, ale biorąc pod uwagę aktualną przydatność angielskiego, to rzeczywiście widzę duże zależności przydatne w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:00
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi szczerze mówiąc znudził się angielski. Uważam też, że nie jest to prosty język. Hiszpańskiego uczyło mi się i uczy o wiele prościej i przyjemniej. Zgadzam się z tym, że bez angielskiego "jak bez ręki", dlatego staram się o niego dbać i rozwijać, ale jednak u mnie na pierwszym miejscu jest mój kochany hiszpański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 18:53
kebula kebula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie da sie tez umiec wszystkiego Jak ktos sie uczy kilku jezykow z grupy romanskich to po prostu nie ma czasu. Angielski jest wszechobecny, teoretycznie wszyscy mowia po angielsku, ale nie wszyscy musza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2018, 19:05
katarzyna.b katarzyna.b jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę że skoro już ktoś się zdecydował na jakiś język romański to jako kolejny język do nauki wybierze też język romański bo już 'siedzi' w tych językach i je lubi. Poza tym z angielskim mają styczność przez wiele lat w szkole więc może mają już 'przesyt'.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2018, 00:14
najczak najczak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Często ludzie idący na filologie wcześniej w liceum zamiast angielskiego uczyli się właśnie tego drugiego (np. romańskiego) języka, co swoją drogą uważam za duży minus.
Dodatkowo, jeśli ktoś zaczął np. od francuskiego, może traktować angielski, jako jego marną kopię z niewielkimi zmianami, bo wiele słów pochodzi właśnie od francuskiego (znam takich ludzi, ale sama również tego nie uważam za właściwie podejście)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2018, 13:22
PatrycjaG PatrycjaG jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski dobrze jest znać, przynajmniej komunikatywnie, nawet jeśli jest się specjalistą w pięciu innych językach, bo w tym języku można dogadać się prawie wszędzie. Nie znam żadnego języka skandynawskiego, ale i w Dani, i w Szwecji, i w Norwegii byłam w stanie swobodnie się komunikować z innymi właśnie dzięki angielskiemu, a znajomość hiszpańskiego, portugalskiego i podstaw niemieckiego nijak mi tam nie pomogła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2019, 22:45
majowka majowka jest offline
Kumotr

Miejscowość: Krakow
Domyślnie

Posługuję się dwoma językami romańskimi (hiszpańskim i portugalskim) oraz angielskim. Zaczęłam od angielskiego w wieku 7 lat, później mając 15 lat zaczęłam naukę hiszpańskiego, a w wieku 22 lat rozpoczęłam filologię portugalską. Uważam, że istnieje całe mnóstwo analogii między angielskim a językami romańskimi (użycie czasów, mowa zależna, zdania warunkowe). Korzystając z wiedzy nabytej wcześniej można bardzo ułatwić sobie przyswajanie nowego języka. To nie tak, że się nie da pogodzić dobrej znajomości języków romańskich z angielskim
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.