Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-01-2018, 20:19
paulina14's Avatar
paulina14 paulina14 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ernix Pokaż post
Niektóre koncepty gramatyczne i pochodzenie słów są podobne np. w języku angielskim i francuskim Co grozi jednak kalkami językowymi - odkąd poświęciłam całą swoją uwagę językom romańskim, bardzo trudno jest mi się przestawić na angielski. Ciągle mam ochotę "zangielszczać" francuskie lub włoskie słowa, składnię zdań itd.
Ja tak miałam w drugą stronę! Kiedy zaczynałam się uczyć francuskiego, weszło mi w krew myślenie "po angielsku" i konstruowanie z tą pomocą zdań francuskich. Na początku całkiem dobrze na tym wychodziłam Zresztą jak ktoś już zauważył, wiele jest podobnych słów w obu językach, co nie dziwi biorąc pod uwagę siłę francuskich wpływów w angielskim.
Ale wiadomo: jak ze wszystkim, tak i tu trzeba uważać, żeby nie zacząć robić kalk z angielskiego w miejsce kalk z polskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 18:23
AgaU AgaU jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziwi mnie trochę, że ktoś kto studiuje języki romańskie uważa, że angielski jest trudny. Ja sama uważam, że jest jednym z łatwiejszych języków obcych. Dodatkowo biorąc pod uwagę jego "wszechobecność" powinno być wszystkim raczej łatwiej niż trudniej opanować ten język. Jeśli chodzi o opinie, że jest brzydki, no cóż, o gustach się nie dyskutuje, ale myślę, że wystarczy tutaj poszukać materiałów do nauki przygotowanych przez native'ów i język od razu stanie się ładniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 02:47
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie angielski ( mimo, że nie na najwyższym poziomie ) był bardzo pomocny w nauce języka hiszpańskiego. Gdybym miała do wyboru w szkole podstawowej nauki angielskiego albo łaciny- wybrałabym oczywiście łacinę, ale biorąc pod uwagę aktualną przydatność angielskiego, to rzeczywiście widzę duże zależności przydatne w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:00
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi szczerze mówiąc znudził się angielski. Uważam też, że nie jest to prosty język. Hiszpańskiego uczyło mi się i uczy o wiele prościej i przyjemniej. Zgadzam się z tym, że bez angielskiego "jak bez ręki", dlatego staram się o niego dbać i rozwijać, ale jednak u mnie na pierwszym miejscu jest mój kochany hiszpański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 18:53
kebula kebula jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie da sie tez umiec wszystkiego Jak ktos sie uczy kilku jezykow z grupy romanskich to po prostu nie ma czasu. Angielski jest wszechobecny, teoretycznie wszyscy mowia po angielsku, ale nie wszyscy musza
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.