Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2017, 10:12
12jojko 12jojko jest offline
Kumotr

Domyślnie Co tłumacze myślą o tłumaczach?

Co myślicie o grupach tłumaczących hobbystycznie, jak np. Grupa Hatak, Project Haven, AzjaFilm? Oglądacie filmy/seriale z ich tłumaczeniami? Myśleliście, by też tak nieodpłatnie tłumaczyć? Wypowiedzcie się
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2017, 21:37
dominikaj dominikaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem prawie fanką Grupy Hatak, zawsze bardzo szybko dodają napisy Jednak nie wiem czy podjęłabym się takiego tłumaczenia za darmo. Jest to bardzo czasochłonne, więc myślę, że lepiej przeznaczyć ten czas na płatne zlecenia. Ale dla początkujących, żeby się wprawić - czemu nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2017, 13:06
jtomasik jtomasik jest offline
Podszyszkownik

Hobbystycznie - dlaczego nie, jeśli ktoś lubi tłumaczyć i sprawia mu to przyjemność, to myślę, że jest to bardzo fajna forma aktywności, która przy okazji pomaga rozwinąć się językowo. Natomiast rzeczywiście, takie tłumaczenia są dość czasochłonne, więc ja pewnie też wolałabym się skupić raczej na płatnych zleceniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2017, 01:19
potattoe potattoe jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

To swego rodzaju wolontariat - bezinteresowne, nieodpłatne wykonywanie czynności, której inni nie chcą podjąć się bez zapłaty Podziwiam, z racji poświęcenia własnego czasu i umożliwienia innym dostępu do ulubionych seriali i filmów. To również dobre zajęcie dla osoby pracującej w innym charakterze, jednak pasjonującej się przekładem. Ja jednak nie byłabym chyba w stanie zaoferować tyle czasu, ale może kiedyś...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-24-2017, 12:55
paulinagorska paulinagorska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na pewno wykonują przydatną pracę, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jaką popularnością cieszą się seriale od ładnych paru lat, ale ja osobiście nie podjęłabym się takiej pracy. Tak jak wspomniał ktoś wcześniej w wątku, jest to wolontariat i wolałabym podjąć się płatnych zleceń, ale również podziwiam za chęć poświęcania dużej części swojego czasu nieodpłatnie, żeby umożliwić innym obejrzenie ulubionego serialu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2017, 10:24
Ewentualnie Ewentualnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że jest to idealna praca dla osoby studiującej filologię, która potrzebuje doświadczenia w zawodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2017, 23:13
An24 An24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z tego, co wiem, to parę osób robiących napisy w Hataku robi to też zawodowo albo zaczęło robić dzięki temu wolontariatowi, więc chyba się to przydaje. Nabywasz i wiedzy, i doświadczenia i przy okazji pomagasz innym i oglądasz fajnie filmy i seriale.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2017, 09:11
12jojko 12jojko jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeśli ktoś chce potłumaczyć filmy, niech napisze PW
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2017, 10:35
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli ktoś robi to hobbystycznie to czemu nie, jednak jeżeli chcemy zostać prawdziwymi tłumaczami to żadne dobrowolne tłumaczenia nie wchodzą w grę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2017, 20:18
MatKas MatKas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wielki szacunek dla takich tłumaczy; często to oni sprawiają, że dany film/serial staje się znany dla szerszej publiczności. Osobiście jednak raczej do takiej pracy się nie palę, bo wiadomo, że jest pracochłonna jak każda inna, a nie daje zysków. To zdecydowanie robota dla pasjonatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.