Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-31-2014, 12:46
PaulaAnna PaulaAnna jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Świnoujście/Szczecin
Domyślnie

zdecydowanie francuski, ale ostatnio włoski chyba też podskoczył trochę w rankingach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2014, 17:33
joanna_k joanna_k jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

tez opowiedziałabym się za francuskim, gdyż bardzo dużo firm francuskich ma teraz swoje filie w Polsce, poza tym francuskim władają ludzie na 5 kontynentach - wiadomo, że się przyda!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2014, 22:33
bhagwanti bhagwanti jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jezeli chodzi o opłacalność stawiałabym na hiszpański. Hiszpańskim włada więcej osób niz angielskim (w sensie native speakerów). W czasie mojego wyjazdu do Azji zauważyłam, że tam hiszpański wydaje się być wręcz bardziej popularny niż angileski... może dlatego, że łatwiejszy dla Azjatów do przyswojenia. Nigdy nie uczyłam się hispzańskiego i pałam osobistą niechęcią do tego języka, ale uważam,. że jest jednym z najbardziuej opłacalnych języków do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2014, 12:02
lytta lytta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, hiszpański na pewno nie jest złym pomysłem, szczególnie jeśli pomyślimy o Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej, w której wbrew pozorom bardzo dużo ludzi posługuje się właśnie językiem hiszpańskim. Na pewno ma to jakieś przełożenie na realne zapotrzebowanie na użytkowników tego właśnie języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2014, 18:25
Agatta93 Agatta93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się języka włoskiego. Być może francuski wydaje się być bardzo opłacalny chociaż jest też dużo włoskich firm.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2014, 00:01
aleksandrakrolasik aleksandrakrolasik jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

nauczcie się kombinacji francuski plus hiszpański albo francuski plus włoski i wtedy macie gwarancje zatrudnienia...aaaa i najlepiej na to jeszcze portugalski ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2014, 14:42
Jotanna Jotanna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego, jaką perspektywę przyjąć: na polskim rynku pracy faktycznie najłatwiej o oferty pracy z językiem francuskim, za to w skali światowej, językiem hiszpańskim posługuje się nie tylko Hiszpania, ale też prawie cała Ameryka Południowa i znaczna część mieszkańców Ameryki Północnej, a to bez wątpienia bardzo duży rynek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2014, 18:25
Ayami Ayami jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Jotanna Pokaż post
Wszystko zależy od tego, jaką perspektywę przyjąć: na polskim rynku pracy faktycznie najłatwiej o oferty pracy z językiem francuskim, za to w skali światowej, językiem hiszpańskim posługuje się nie tylko Hiszpania, ale też prawie cała Ameryka Południowa i znaczna część mieszkańców Ameryki Północnej, a to bez wątpienia bardzo duży rynek.
Zgadzam się w zupełności. W Polsce najbardziej opłaca się francuski (podobnie jak w dwujęzycznej Kanadzie) ale w przypadku tłumaczenia języków romańskich na angielski, nie należy zapominać o hiszpańskojęzycznej Ameryce Południowej. Brazylia jest też ogromnym, szybko rozwijającym się rynkiem, w związku z czym, wzrasta zapotrzebowanie na tłumaczenia z portugalskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2014, 19:40
Pawelandbajer Pawelandbajer jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wiele osób pisze, że francuski i włoski, ale zauważyłem, że jest mowa również o rumuńskim i muszę się zgodzić. Nie dość, że jest coraz więcej ofert pracy (co osobiście jestem w szoku, ale może to tylko ja tak mam), to jego nauka nie powinna być skomplikowana. Byłem ostatnio w Rumunii dłuższy czas i język nie jest wcale aż tak trudny, gdyż jest często podobny do polskiego. Akcent się nie zmienia i mają sporo polskich słów. Także jak kogoś ciągnie w tamte rejony to polecam : ) Bardzo ciekawi ludzie i nie można powiedzieć na nich złego słowa : )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2014, 00:15
aleksandrakrolasik aleksandrakrolasik jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

może i ciekawe ale ofert pracy z tym językiem nie masz aż tak dużo, jak spojrzysz na ogłoszenia, to chyba najwięcej francuskiego szukają...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.