Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-14-2018, 19:36
wieckos wieckos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektórzy są najabrdziej wydajni w godzinach 5-10, albo 22-3, czyli w czasie gdy biura są zamknięte. Podanto nie marnujesz czasu na dojazdy, robisz sobie przerwy o takiej długości, jaką potrzebujesz Z drugiej strony wymaga to samozaparcia i dobrego zarządzania czasem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-27-2018, 14:09
ave ave jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Większość życia zawodowego pracowałam na etacie. Teraz od 2 msc zdalnie i póki co widzę dużo plusów - nie tracę czasu na dojazdy, pracuję w dogodnych godzinach. Na sprawy rodzinne nie muszę brać urlopu. Zdecydowanie polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 15:33
monika23 monika23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie brak kontaktu z ludźmi to minus pracy w domu, a nie plus. Myślę, że pracując kilka lat w domu, można zwariować i dla kogoś, kto lubi pracować z ludźmi będzie to raczej męczarnia niż przyjemność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 23:21
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kontakt z ludźmi można sobie zorganizować. Spotykać się ze znajomymi na kawę czy jakiś lunch/ obiad. Albo zapisać się na jakieś zajęcia typu aqua fitness, coby nie siedzieć całymi dniami w domu
Ja widzę same plusy w pracy zdalnej (nie pracuję w ten sposób, aczkolwiek do tego dążę) - chociażby praca w tych godzinach, w których jest się najbardziej wydajnym (w moim przypadku popołudnia i wieczory - o 8 rano jestem nieprzytomna).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2018, 13:50
kndnowak kndnowak jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Praca z domu wymaga ogromnej samodyscypliny i w moim odczuciu nie jest dla każdego. Ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale dla niektórych co ambitniejszych jednostek, może doprowadzić do społecznego wyizolowania się. W przypadku osób, dla których jest to dodatkowa forma zarobkowania - ok. Tylko co w przypadku ludzi młodych? Co poniektórzy mogą tak "przegapić młodość".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 15:04
WiktorKruk WiktorKruk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Praca zdalna jest super ciężka.. Kto pracuje zdlanie, ten wie ja używam oprogramowania XTRF, które trochu mylsi za mnie - [url]https://www.xtrf.eu[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2018, 15:26
Łania Łania jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z jednej strony chciałabym pracować jako tłumacz zdalnie (zresztą taka jest chyba specyfika tej pracy, jeśli nie tworzy się projektu wspólnie z innymi tłumaczami), ale z drugiej wolałabym to robić raczej w innym miejscu niż dom. Jak to jest u Was, którzy macie w tym doświadczenie? Mieszkacie sami? Jeśli nie to nie macie trudności z tym, że co chwilę ktoś przeszkadza? Ktoś wspomniał o tym, że praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem dla matek, to chyba tylko częściowo prawda. Trudno mi sobie wyobrazić efektywną pracę połączoną z opieką nad dziecięciem w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 17:29
MartineZ MartineZ jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Jest to praca zdecydowanie dla osób, które są znakomite w organizacji swojego czasu. Czasem odnoszę takie wrażenie, iż potrzebuję niejako "odgórnej" motywacji by coś zrobić, wykonać zadania, obowiązki... Niestety jest to trudne. Co więcej łatwiej przychodzi do nas, tłumaczy(także przyszłych i innych freelancerów) nasza BUKA tj. (nie)szanowna Pani Prokrastynacja!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 10:38
EwaEF EwaEF jest offline
Kumotr

Domyślnie

Kusi mnie podjęcie współpracy na umowę o dzieło za jakiś czas i wykonywanie tłumaczeń dodatkowo w domu oprócz zatrudnienia na etacie. W moim przypadku brak zleceń w danym miesiącu nie stanowiłby aż takiego problemu, ponieważ mam comiesięczne wpływy. Co mnie jednak martwi to czy jakość tłumaczenia po całym dniu pracy lub innych obowiązków może być dobra? Niepokoję się, że wezmę sobie na głowę zbyt dużo. Jak łączycie jedno z drugim tak, by nie zwariować?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 13:01
ptrompka ptrompka jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Praca zdalna jest świetna dla ludzi, którzy umieją zarządzać swoim czasem. Nie mógłbym tak pracować za długo, ponieważ ciagłe siedzenie w domu w końcu stałoby się męczące. Owszem praca zdalna jest wygodna. Jeżeli nie koliduje z innymi zobowiązaniami jest super, ale wiadomo to zależy od dysponowania czasem i siłami. Niewiątpliwym plusem jest możliwość skupienia się na tym w zaciszu domowym, w miare możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.