Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-13-2018, 07:39
milenaj milenaj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku dość rzadko nauczyciele sięgali po piosenki na lekcjach, najczęściej te zajęcia były zaplanowane jako bardziej luźne, tuż przed świętami itp. albo na zastępstwo, a jeśli piosenki już były, to z podręcznika (stąd pierwszą piosenkę, jaką pamiętam z takich uzupełnianek to Lady in Red). Więc moje doświadczenia z piosenkami na lekcjach są nieciekawe. Dużo więcej się nauczyczyłam sama drukując sobie transkrypcje tekstów i sprawdzając słowka do utworów, które mnie faktycznie interesowały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 08:47
lagodzinski5 lagodzinski5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że w gimnazjum nauczyciel puszczał nam Mistletoe and Wine Cliffa Richarda i kazał śpiewać. To chyba jedyny taki przypadek z jakim się spotkałem xd
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 08:58
KatarzynaŁap KatarzynaŁap jest offline
Kumotr

Domyślnie

Piosenki to jeden z najlepszych pomysłów na naukę języków obcych. Nowe słownictwo, w kontekście i jeśli słuchamy czesto, powtórka i utrwalanie gwarantowane. Ja pamiętam piosenkę folkową Oh , my darling Clementine. Piosenka, którą nauczyłam się jako 10 latka na lekcji. Pamietam do dziś, i słownictwo bogate. Super piosenka nanlekcje to Lenka Everything at once, dużo similes czyli porównań po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 09:00
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dobry pomysł, ale najlepiej chyba działa gdy jest to nasza własna inicjatywa, sprawdzamy słownictwo i nie wstydzimy się go na głos używać w innych przypadkach efekty są różne....ale zawsze coś innego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 11:42
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z koła zainteresowań w liceum gdzie tłumaczyliśmy piosenki najbardziej utkwiły mi w pamięci ,,It's Probably Me''- Sting, oraz ,,Why Don't You Get a Job''- the Offspring
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 13:27
Annnie Annnie jest online
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie na pewno Yesterday The Beatles i Stairway to heaven Led Zeppelin.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2018, 09:47
cassie97 cassie97 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Przy ćwiczeniach czy z uczniem czy samodzielnej nauce bardzo polecam stronę:
[url]https://lyricstraining.com/[/url]

Można tam wpisywać brakujące słowa (korzystając z tabletu chyba przeciągać już gotowe dymki). Ciekawą opcją jest również możliwość ustawienia trudności ćwiczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2018, 18:18
Łukasz Łukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi się wydaję, że piosenki to bardzo dobry sposób do nauki dla dzieci w podstawówce. Na pewno łatwiej wtedy przykuć ich uwagę. Sam jak zaczynałem swoją przygodę z angielskim to do tej pory pamiętam piosenkę, którą nas pani uczyła kilkanaście lat temu. Nawet z niemieckiego jedną pamiętam a nigdy nie potrafiłem się dobrze nauczyć tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2018, 20:09
alosa alosa jest offline
Kumotr

Wink

cięzko tego się nauczyć przez piosnki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2018, 20:16
filip970622 filip970622 jest online
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo miło wspominam piosenkę "Stretch your body". Mam 21 lat a sam przy niej śpiewam i tańczę z moimi uczniami, zawsze się przy niej bawią i szybko łapią słowa. Szczególnie jeszcze pamiętam piosenkę ale to z języka niemieckiego, dzięki której wiem jak komuś pokazać drogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.