Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-23-2018, 01:11
Natala3003 Natala3003 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Wydaje mi się, że całkiem sensowną odpowiedź na temat tego wątku zawiera jeden z odcinków Areny Wit (Po Cudzemu):

[url]https://www.youtube.com/watch?v=fGyXDBbjLbc[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2018, 13:45
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem rozpoczęcie nauki w przedszkolu zdecydowanie wystarczy. Sama uczę się angielskiego od zerówki i wydaje mi się, że te 5-6 lat to wiek, w którym dzieci są jeszcze bardzo chłonne i chętne do nauki. Rozumiem rodziców, którzy chcą w pełni wykorzystać potencjał dziecka i nauczyć go języka obcego jak najwcześniej, ale nie dajmy się zwariować, wyścig szczurów od kołyski to już lekka przesada. Chyba, że dziecko wychowuje się w rodzinie dwujęzycznej, wtedy ta nauka wpisana jest w codziennie życie i przychodzi naturalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2018, 17:48
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podzielam opinię, że nie należy zaczynać nauki za wcześnie. Może to zrazić małe dzieci, które zamiast się bawić będą zmuszane do nauki. Uważam, że wiek 5 lub 6 lat jest odpowiedni. Warto rozpocząć naukę przed pójściem do szkoły, ponieważ oszczędzamy dzieciom szoku w zetknięciu z nowym językiem. Sama uczę dzieci w wieku 6 lat, które za rok zaczną naukę w szkole i staram się ich przyzwyczaić do dźwięku języka angielskiego oraz jego specyfiki za pomocą gier i prostych zadań. Myślę, że jest do dla nich ułatwienie zanim zaczną się uczyć na poważnie w klasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2018, 10:04
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście żałuję, że w podstawówce nie miałem lekcji angielskiego, bo jeśli miałbym uczyć dziecko angielskiego to zacząłbym od wieku przedszkolnego ale wiem, że jeśli tak jak ja znali się podstawy i zaczęło szkolną naukę dopiero w gimnazjum to jest jeszcze szansa aby dojść do bardzo dobrego poziomu jeśli się odpowiednio przyłoży do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2018, 15:15
m.śmigiel m.śmigiel jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja osobiście zaczęłam się uczyć angielskiego w wieku 7 lat, i myślę że ten wiek jak na pierwszą styczność z tym językiem jest troszkę za późny. Przyzwyczajać dziecko do języka można zdecydowanie wcześniej a naukę zacząć w wieku 5/6 roku życia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 12:41
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam jak miałam 6 lat (bardziej w formie zabawy niż faktycznej nauki), ale wydaje mi się że jak ktoś zacznie później to też jest ok. Gdzieś czytałam, że najbardziej optymalnym wiekiem jest 10 lat. Nie zgadzam natomiast ze stwierdzeniem "im wcześniej tym lepiej". Uczyłam angielskiego 3-letnie chińskie dzieci, co było absurdem, bo one w swoim ojczystym języku ledwo mówiły, a większość lekcji polegała na uspokajaniu ich. Nie jest ważne kiedy zaczniesz, tylko jak bardzo się przyłożysz do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 12:43
Łukasz Łukasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja swóją pierwszą styczność z angielskim miałem dopiero w wieku 10 lat w czwartej klasie szkoły podstawowej i też uważam, że było to dużo za późno. Wiek przedszkolny wydaje mi się za czas idealny, no chyba że ktoś żyje w dwujęzycznej rodzinie i od malutkiego rodzice mówią do Ciebie również po angielsku to już w ogóle bajka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 13:11
NattK NattK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Faktycznie, naukę języka warto zacząć wcześnie, jednak moim zdaniem nie warto robić tego ZA wcześnie. Oczywiście, nauka jest ważna, ale nie warto jest zmuszać dzieci do nauki, o ile nie wykazują ku temu chęci. Dlatego moim zdaniem nauka od pierwszej - drugiej klasy powinna wystarczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2018, 20:33
CHARLI22 CHARLI22 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, ze wiek 6-7 lat jest najbardziej odpowiedni, ale wszystko jest oczywiście kwestia indywidualną
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-19-2018, 16:58
Dominiczka Dominiczka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że warto zacząć naukę języka obcego, jak najwcześniej, o ile dziecko nie ma problemów z językiem ojczystym. Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, może nie od razu widać efekty, ale myślę, że warto spróbować w wieku ok. 5-6 lat i kontrolować, czy dziecko jest już zainteresowane nauką, czy nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.