Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-23-2015, 23:18
mikey8827 mikey8827 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znienawidzonymi - zdecydowanie gramatyka opisowa i historia literatury, mniej lubianym - łacina (z żadnego z tych trzech przedmiotów nigdy nie szło mi jakoś rewelacyjnie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2015, 09:32
ania_exploratrice ania_exploratrice jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ciechanów
Domyślnie

Gramatyka opisowa oraz językoznawstwo, chociaż uważam, że nie są to przedmioty "nudne", tylko trudne. Trzeba umieć je przedstawić w sposób przystępny i ciekawy. Wierzę, że można to uczynić. Na pierwszych zajęciach z językoznawstwa Pani magister zapowiedziała, że na tych zajęciach będziemy "latać", w znaczeniu takim, że będziemy mówić o czystej abstrakcji. No i faktycznie, egzamin pokazał, że była to czysta abstrakcja. Natomiast gramatyka opisowa, może i potrzebna, ale przedstawiona w sposób nudny i trudny, zwłaszcza na pierwszym roku, gdzie wszystko wydaje się trudne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2015, 10:08
bartoszpolunio bartoszpolunio jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Może nie znienawidzona, ale na pewno nie przepadałem za historią literatury, to na pewno nie moja dziedzina. Dlatego też zawsze wolałem przedmiotu z dziedziny językoznawstwa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2015, 11:15
nataliaar nataliaar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Akwizycja języka obcego - piekielnie nudny przedmiot i chyba mało użyteczny dla tłumaczy. Wykłady były drogą przez mękę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2015, 12:34
martasmagowska martasmagowska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Mysłowice
Domyślnie

Najbardziej znienawidzony przedmiot to gramatyka opisowa! Chociaż myślę, że w głównej mierze przez wykładowcę..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2015, 20:59
karla8 karla8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój znienawidzony przedmiot to pragmatyka - wykładowca koszmarny, materiał też nie powalał.. :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2015, 21:27
mona78 mona78 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez islandka Pokaż post
Znienawidzonym przeze mnie przedmiotem była gramatyka opisowa. W zasadzie jedynie fonetykę i rozbiór zdania polubiłam, a reszta sprawiała mi ból. Wykładowca był dość chaotyczny, mogło mieć to wpływ.
Podpisuję się pod ta wypowiedzią. Na myśl o gramatyce opisowej dostaję gęsiej skórki. Nie lubiłam też rysować tych 'drzewek". Mój wykładowca był bardzo kompetentny jeśli chodzi o wiedzę w tym zakresie, do tego mówił bardzo szybko i trudno było czasem nadążyć za jego tokiem myślenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2015, 22:25
jus jus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najgorzej z filologii angielskiej wspominam lektoraty z francuskiego, być może dlatego, że odbywały się dwa razy w tygodniu bardzo późnym wieczorem i zupełnie nie miałam do nich głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2015, 23:33
di.em di.em jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ania_exploratrice Pokaż post
Gramatyka opisowa oraz językoznawstwo, chociaż uważam, że nie są to przedmioty "nudne", tylko trudne. Trzeba umieć je przedstawić w sposób przystępny i ciekawy. Wierzę, że można to uczynić. Na pierwszych zajęciach z językoznawstwa Pani magister zapowiedziała, że na tych zajęciach będziemy "latać", w znaczeniu takim, że będziemy mówić o czystej abstrakcji. No i faktycznie, egzamin pokazał, że była to czysta abstrakcja. Natomiast gramatyka opisowa, może i potrzebna, ale przedstawiona w sposób nudny i trudny, zwłaszcza na pierwszym roku, gdzie wszystko wydaje się trudne.
hmmm, ja uwielbiałam opisową.... chyba coś ze mną nie tak...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2015, 23:35
dorrota dorrota jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie przepadam za historią Włoch i gramatyką opisową. Pierwszy przedmiot mnie nudził zawsze a drugi uważam za trudny, ale nie powiedziałabym, że znienawidzony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.