Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-09-2012, 20:45
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joader90 Pokaż post
Dla przykładu podam Kamila Bednarka i jego utwór „Sometimes” – zwrotki po polsku, a refren po angielsku. I jeszcze to „ryyyl”(czyli real).
Bednarek się nie przykłada do wymowy, fakt, ale mam wrażenie, że niewielu osobom to przeszkadza, więc i on się nie przejmuje.
Stary 01-09-2012, 20:52
barbara_baranczuk barbara_baranczuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie również denerwuje takie śpiewanie po angielsku "na siłę", bo tak trzeba, jeśli chce się zaistnieć na rynkach innych niż polskie. Ale zauważmy, że odnosi się to do tych popularnie nazywanych "gwiazd" w stylu wspomnianej wcześniej Dody. Tymczasem znam kilka zespołów, które dopiero raczkują na scenie muzycznej, koncertują po klubach a ich wokaliści śpiewają po angielsku wręcz cudownie I wcale nie słyszy się w tym naszego słowiańskiego akcentu, ani udawanych "kluch w gardle" Także miejmy nadzieję, że w tym przyszłość polskiej muzyki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 21:12
IWKA IWKA jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez barbara_baranczuk Pokaż post
Mnie również denerwuje takie śpiewanie po angielsku "na siłę"
Dla mnie śpiewanie na siłę, to również stosowanie przesadnego akcentu. Ostatecznie piosenka (choćby najmądrzejsza pod kątem przesłania), nie broni się, bo brzmi po prostu śmiesznie...
Stary 01-09-2012, 21:48
student1206 student1206 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Marina ładnie śpiewa po angielsku i Afromental ;P heh
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 21:51
IWKA IWKA jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez student1206 Pokaż post
Marina ładnie śpiewa po angielsku i Afromental ;P heh
Tak, przyznam, że chłopcy z Afromental dają radę .
Stary 01-09-2012, 21:54
student1206 student1206 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

.
I szczerze mówiąc to na pewno ułatwi im większą karierę,międzynarodową karierę...co z jęz.polskim,niestety,nie byłoby możliwe...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2012, 00:00
IWKA IWKA jest offline

Domyślnie

A co sądzicie o konkursie Eurowizji? Czy polscy piosenkarze powinni przygotowywać materiały po angielsku, by zostać zrozumianymi przez międzynarodową publiczność? Powinni szkolić choćby angielski czy śpiewać po polsku?
Stary 01-10-2012, 11:47
aggie aggie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IWKA Pokaż post
A co sądzicie o konkursie Eurowizji? Czy polscy piosenkarze powinni przygotowywać materiały po angielsku, by zostać zrozumianymi przez międzynarodową publiczność? Powinni szkolić choćby angielski czy śpiewać po polsku?
Co prawda nie oglądałam konkursu Eurowizji od lat, ale myślałam, że główną ideą było to, żeby piosenki były wykonywane w języku ojczystym. Jeżeli zmienili te wymagania to konkurs stracił sens. Osobiście uważam, że piosenki powinny być śpiewane tylko i wyłącznie w językach ojczystych (chodzi mi oczywiście o Eurowizję) a ewentualne tłumaczenie tekstu powinno być udostępniane na ulotkach promocyjnych czy w internecie.
Warto też zauważyć, że istnieją gatunki muzyczne, w których angielski po prostu brzmi lepiej. Mam na myśli np. black metal. Język polski (poza małymi wyjątkami) po prostu nie brzmi dobrze w tych kawałkach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2012, 12:34
pikusa.michal's Avatar
pikusa.michal pikusa.michal jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Co do eurowizji to racja. Wszystkie piosenki powinny byc wykonywane w jezykach ojczystych, wtedy wlasnie mamy poglad na inne kultury europejskie i mozemy zobaczyc czy typowe piosenki np. chorwackie bardziej nam sie podobaja niz niemieckie itp. Jezeli wszyscy zaspiewaja po angielsku to jest to kolejny konkurs na najlepszego piosenkarza. Ten kto ma lepszy glos i lepiej poradzi sobie z akcentem ma wieksze szanse - wszystko inne sie nie liczy, muzyka, stroje, jezyk.
Stary 01-10-2012, 14:49
IWKA IWKA jest offline

Domyślnie

Aggie oraz Pikusa Michał; Tak jak Wy uważam, że piosenki w takim konkursie powinny być wykonywane w języku ojczystym. coraz częsciej można jednak spotkać się z opinią (w Polsce właśnie), że nasz reprezentant nie ma szans śpiewając po polsku i powinien zaprezentować jakąś chwytliwą piosenkę po angielsku, żeby trafić w gust międzynarodowej publiki, że język polski nie jest tak atrakcyjny - nawet w muzyce...

Ostatnio edytowane przez IWKA : 01-12-2012 o 10:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.